BIST 1.061
DOLAR 7,33
EURO 8,63
ALTIN 476,24
HABER /  DÜNYA

Üvey babası tecavüz etti bebeği tuvalette doğurdu cinayete teşebbüsle yargılanıyor...

Kürtajın yasak olduğu El Salvador'da, geçen yıl kendisine tecavüz eden 70 yaşındaki üvey babasından hamile kalan ve bebeği tuvalette doğuran bir kadının cinayete teşebbüsle yargılandığı davanın duruşmaları başladı.

Abone ol

Kürtajın yasak olduğu El Salvador'da, 12 yaşından beri üvey babasının tacizine uğradığını söyleyen 20 yaşındaki Imalda Cortez adlı kadının 20 yıla kadar hapis cezası alabileceği belirtiliyor.

Kürtaj şüphesiyle gözaltına alınan Cortez Nisan 2017'den beri tutuklu. Tecavüzle suçlanan adam hakkında henüz dava açılmadı. Dava insan hakları kuruluşları ve kürtajın serbest bırakılmasını isteyen gruplar tarafından yakından izleniyor.

EVLERİNİN TUVALETİNDE ANNESİ BULDU... El Salvador medyasında yer alan haberlere göre, Cortez geçen yıl evlerinin tuvaletinde annesi tarafından kanlar içinde bulununca hastaneye kaldırıldı. Kürtajdan şüphelenen acil servis doktoru polisi aradı. Polis, evin tuvaletinde bebeği buldu. Bebeğin sağlıklı olduğu açıklandı. Hamile olduğunu bilmediğini söyleyen Cortez hakkında cinayete teşebbüsten dava açıldı. Kefalet talebi reddedilen Cortez hastanede bir hafta kaldıktan sonra cezaevine gönderildi.

BU KADAR AĞIRINI GÖRMEDİM... Cortez'in avukatı Bertha Maria Delon, "Şimdiye kadar bir kadına karşı bu kadar adaletsizlik yapıldığını görmedim. Bir mağdur olmasına karşın devlet Imelda'nun haklarını defalarca ihlal etti. Travma geçirmesine rağmen psikolojik destek göremedi" dedi.

KÜRTAJ HER KOŞULDA YASAK... El Salvador'da kürtaj her koşulda yasak. Kürtaj yaptıranlar ağır cezalara çarptırılıyor. İngiliz Guardian gazetesine göre, ülkede düşük yapan bazı kadınlar, kürtaj şüphesiyle gözaltına alınıyor. Bu kadınların çoğu yoksul ailelerden geliyor.

HASTANEYE GELİP ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ... Hastanedeyken, üvey babasının Cortez'i ziyaret ederek tecavüzden herhangi birine bahsetmesi halinde kendisini, kardeşlerini ve annesini öldürmekle tehdit ettiği belirtiliyor. Bu konuşmaları duyan başka bir hastanın durumu hemşireye bildirdiği ve polise haber verildiği kaydediliyor.

DNA TESTİ ÜVEY BABAYI GÖSTERDİ... Yerel basına göre, savcılar, başlangıçta Cortez'in bebeği düşürmeye çalışmak suçundan ceza almamak için tecavüz iddiasını ortaya attığından şüphelendi, ancak DNA testiyle bebeğin üvey babadan olduğunun anlaşıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Bu köprüler trafiğe bu gece kapatılacak
NATO'dan açıklama Türkiye olmadan olmaz
Bekçilik başvurusu yaş sınırı kaç 2018 bekçilik şartları
Türk Hava Yolları'ndan öğretmenlere müjde! Yüzde 25 indirim
Trabzonspor Burak Yılmaz için olağanüstü toplanıyor
1. sınıf uyum günleri ne zaman 2020 kaç gün sürecek?
Yorumlar 1 yorum