eposta yazdır zoom+ zoom-

Kurtulmuş'tan haddini bilsin çıkışı

Kurtulmuş'tan haddini bilsin çıkışı

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, AK Parti'den kendisine teklif gelmediğini söyledi ve bazı AK Parti yöneticilerine sert çıktı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 07-07-2012 12:33 - Güncelleme: 24-10-2015 06:56

Tartışmaların merkezindeki isim olan Kurtulmuş, kendisi hakkında konuşan bazı AK Parti yöneticilerine "Herkes haddini bilsin. Herkes ne söylediğini bilsin" diye çıkıştı.

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un AK Parti'ye katılacağı söylentisi günlendir konuşuluyor. Konya'da kameralar karşısına geçen Kurtulmuş, günler sonra sessizliğini bozdu.

BANA İLETİLMİŞ BİLGİ YOK

Kurtulmuş, AK Parti'ye katılacağı iddiasıyla ilgili olarak "Benim de bu meseleyle ilgili bilgim, iktidar partisinin Merkez Yürütme Kurulu'nda bu konunun konuşulmuş olmasıdır. Bana bundan başka iletilmiş herhangi bir bilgi, talep yoktur" ifadelerini kullandı.

AK Parti'ye transfer olacağı yönündeki iddialara sert çıkan Kurtulmuş, kendisini ve HAS Parti'yi itibarsızlaştırmakla suçladığı bazı AK Parti yöneticilerini hedef aldı:

İTİBARSIZLAŞTIRMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ

"İktidar partisinin içerisinde Sayın Başbakan'ın ifade ettiği sözlerle birlikte başlayan bir süreç var. Bu süreç AK Parti'nin içerisinde konuşulan bir konuyu esas alarak bazı kişiler süreci Numan Kurtulmuş ve HAS Parti itibarsızlaştırma şekine dönüştürmeye çalıştılar. Ve bu çabanın içedisine girdiler. Bunları gülerek takip ediyoruz. Ancak bu kamuoyundeki beklenti dolayısıyla bu açıklamayı yapmak durumundayız. Herkes şunu bilsin ki Numan Kurtulmuş ve HAS Parti'yi itibarsızlaştırmaya kimsenin hiçbir odağın gücü yetmez.

Çünkü Numan Kurtulmuş ve HAS parti itibarını bir günde kazanmış değildir. Yıllar içinde oluşmuş her sözü, her fiili, attığı her adımı milletin neredeyse tamamı tarafından takip edilmiş ve takdir edilmiş olarak bugünlere geldik. Kimse boşuna böyle bir çabanın içine girmesin. Bu çabalar hiç kimseye fayda etmez. Hiç kimseni de gücü yetmez Bir kere daha açıkça söylemek istiyorum. Herkes de haddini bilsin. Herkes de ne söylediğini bilsin. "

MUHATABIM ERDOĞAN'DIR

HAS Parti Genel Başkanı Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’in açıklamaları hakkındaki soru üzerine, “Demokrasilerde herkes konuşur, kimse kusura bakmasın benim herhangi bir şekilde konuşmadaki muhatabım Başbakan Erdoğan’dır, başka kimse değildir” şeklinde cevap verdi

KURTULMUŞ İÇİN KİM NE DEMİŞTİ? AYRINTILAR SONRAKİ SAYFADA

[PAGE]

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’un Büyük Kongre’de partilerine katılabileceğini iddia etmişti.

TALEP KARŞI TARAFTAN GELDİ İDDİASI

Radikal Gazetesi Ankara Haber Müdürü Ömer Şahin’in Kanal A’daki Görüş Farkı programına katılan Erdem, talebin karşı taraftan geldiğini belirtmiş ve Başbakan Erdoğan’ın parti yönetiminin görüşünü aldığını açıklamıştı. 

PAZARLIK YOK, İLTİHAK YOK

Katılım olursa bunun HAS Parti’nin iltihakı yerine bireysel olabileceğini belirten Erdem, parti yönetimindeki genel eğilimi ise, “Biz katılımlara negatif yaklaşmayız ama bunu yaparken de bir pazarlık şeklinde yapmayız” diye yanıtlamıştı.

"HATA ETTİK DESİNLER"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AK Parti saflarına katılacağı söylenen HAS Parti lideri Numan Kurtulmuş'u pişmanlık içinde "Ya biz o gün o lafları ettik ama o laflar doğru değildi" diye söylemelerini istemişti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Samanyolu Haber TV'de ekrana gelen Günlük programında Numan Kurtulmuş 'un AK Parti'ye katılımı konusunun MYK'da görüşüldüğünü" ilk defa doğrulamıştı.

Geçmişte Kurtulmuş'un çok ağır laflar ettiğini hatırlatan Çelik'in çağrısı vardı:

GEÇMİŞTE TAŞA VURSANIZ TAŞIN YARILACAĞI LAFLAR ETTİLER

"Bu iki arkadaşımız da birer partinin genel başkanıydı. Genel başkanlıkları esnasında AK Partiyle ilgili AK Parti hükümetiyle ilgili sayın Başbakanın şahsıyla ilgili taşa vursanız taşın yarılacağı laflar ettiler. Sayın Başbakan siyasette kin gütmeyen bir insandır. Ve Sayın Başbakan hakikaten bu affediciliği çok yüksek düzeye taşımış bir insandır. O yönüyle takdir ediyorum. 

PİŞMAN OLDUK DESİNLER

Ama Sayın Numan Kurtulmuş ve Sayın Süleyman Soylu dostlarımız geçmişte bu yaptıklarından nedamet duyarak 'Ya biz o gün o lafları ettik ama o laflar doğru değildi. Biz o gün bazı fikirler ileri sürdük. Ama bugün görüyoruz ki AK Parti'nin durduğu yer Türkiye'nin menfaatleri açısından geleceğimiz açısından daha doğru bir yerdir. AK Parti tüzüğünü ve programını benimsiyoruz. Ve bu şekilde geliyoruz'. derlerse bu arkadaşlarımız. Baş göz üzerine deriz ve kucağımızı geniş açarız. Biz kitle partisiyiz.

Mızrak çuvala sığmıyor. Zaten bu yönüyle bazı görüşmeler yapılmış. Bu arzuyu ortaya koyan bazı görüşmeler yapılmış. Perde arkasındaki detayla önemli değil. Burada mühim olan şu. 

MEVLANA ÖRNEĞİ

Dediğim çerçevede gelirlerse Mevlana örneği verdim bir televizyon programında. Mevalana "Gel kim ne olursa olsun gel. İster putperest ister mecusi ister tövbeni bin kere bozmuş olsa yine gel" diyor. Eski Başbakanlardan Sadi Irmak bir Mevlana töreninde çıktı dediki 'Mevlana kucağını bu kadar geniş açıyor. Yani sadece insan ol yeter' diyor. 

GEL BİZİM HAVUZDA ERİ

Celalettin Çelebi Mevlana'nın torunlarından kalktı dedi ki 'kusura bakmayın Sayın Sadi Irmak Mevlana'nın gel çağrısını sizin gibi anlamıyorum. Nasıl anlıyorsunuz? Mevlana eğer putperestsen putunu getir bizim dergahta tap. Ateşperestsen ateşini getir bizim dergahta yak demiyor. Gel bize katıl. Gel bizim havuzda eri. Buz kütlesi olma. Bu havuzun parçası ol. Gel müslüman ol diyor. Bizim felsememizi ruh ve mana dünyamızı benimse."

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro