eposta yazdır zoom+ zoom-

Konutta KDV indirimi yabancıların iştahını kabarttı

Konutta KDV indirimi yabancıların iştahını kabarttı

Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, konut satışında uygulanan KDV indirimine ilişkin açıklama yaptı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 10-02-2017 03:30 - Güncelleme: 10-02-2017 03:30

Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, yabancıya konut satışında KDV'nin kaldırılmasına ilişkin, "Geçtiğimiz yıl 18 bin konut satın alan yabancının bu yıl çok daha fazla alış yapmasını bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Özyurt, yaptığı yazılı açıklamada söz konusu düzenlemenin yabancı alıcının yüzünü güldüreceğini belirtti. KDV'nin kaldırılmasının ardından yabancıya satışların artacağını düşündüklerini dile getiren Özyurt, şunları kaydetti:

"Bir süredir yabancıya satışta durgunluk yaşayan gayrimenkul sektörü bu haberle yeni bir canlılığa kavuşacak. Türkiye'de konut veya iş yeri satın almak isteyen yabancı artık KDV ödemeyeceği için Türkiye'deki yatırımlarını artırma yoluna gidecek. Bu durumda ülkeye döviz girdisi sağlanacak, hem Türk ekonomisi hem de gayrimenkul üreticilerinin önü açılmış olacak. Geçtiğimiz yıl 18 bin konut satın alan yabancının bu yıl çok daha fazla alış yapmasını bekliyoruz."

20 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar ve faiz oranları

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Konutta KDV indirimi yabancıların iştahını kabarttı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro