eposta yazdır zoom+ zoom-

Kar fena bastırdı! O geçit kapandı

Kar fena bastırdı! O geçit kapandı

Doğu Anadolu'da kar bastırdı, bazı kentlerin arasındaki ulaşım kesilirken Kop Geçidi'nde de ulaşım sağlanamadığı öğrenildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-03-2017 19:41 - Güncelleme: 18-03-2017 19:41

Doğu Anadolu'da etkisini sürdüren kar yağışı ve  tipi ulaşımda aksamalara yol açtı. Bölgede dün akşamdan beri etkisini sürdüren kar yağışı Ardahan kent  merkezi başta olmak üzere ilçelerde akşam saatlerinde tipiye dönüştü.

 Özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar ve tipi yağışı sebebiyle  ulaşımda aksamalar yaşandı.

 Olumsuz hava koşulları dolayısıyla il merkezine bağlı Dağcı ve  Beşiktaş köylerine ulaşım sağlanmazken Ardahan-Artvin ve Ardahan-Posof  karayollarında ulaşım güçlükle sağlanıyor. Karayolları 183. Şube Şefliğinden yapılan açıklamada, özellikle  Ardahan-Artvin ve Ardahan-Posof yollarını kullanacak olan sürücülerin buzlanmadan  dolayı araçlarında zincir kullanmalarını ve tedbir amacıyla takoz ve çekme halatı  bulundurmalarını istedi.  Kent merkezindeki yollarda da sürücülere zor anlar yaşatan kar, kenti  beyaza bürüdü.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kar fena bastırdı! O geçit kapandı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro