İranlı sanatçı heykellerinde metale can veriyor

iran'da resim ve grafik tasarımları yapan heykel sanatçısı Seywan Seidiyan, geçen yıl yerleştiği Diyarbakır'da hurdacılardan aldığı metal parçalarıyla hazırladığı değişik figürlerdeki heykellerden oluşan sergi açtı. Irak'ta Süleymaniye Üniversitesi Sanat Bölümü'ndeki eğitimini tamamladıktan sonra Tahran, Mahabad, Sine, Kezvin, Süleymaniye ve Erbil'de 14 kişisel resim ve fotoğraf sergisi açan Seidiyan (43), edebiyat alanında yaptığı çalışmalar kapsamında Kürtçe'nin Sorani lehçesinde şiir ve hikaye kitabı yazdı. Sanatsal yeteneklerini geliştirmek üzere geçen yıl geldiği Türkiye'de Diyarbakır'a yerleşen Seidiyan, atık demirlerden ilham alarak metal heykel sanatçılığına merak saldı. Seidiyan, Sur ilçesinde kurduğu atölyede sekiz ayda motosiklet, otomobil, horoz, tarım malzemeleri şeklinde 100'ün üzerinde sanat eseri hazırladı. 

  • Kültür-Sanat 27 Kasım 2015 12:23
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN İranlı sanatçı heykellerinde metale can veriyor videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • deniz 19 Mayıs 2017 18:45 Bende iranliyim ve memleketimi cok seviyorum . Iran ve ozelliklede sayin ruhani basimin taci . Buradan turkiyeden ankaradan sayin ruhaniye sevgi ve selamlarimi yolluyorum.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro