eposta yazdır zoom+ zoom-

İran'dan Türkiye ve Azerbaycan'a çağrı!

İran'dan Türkiye ve Azerbaycan'a çağrı!

İran Sınır Kuvvetleri Komutanı General Kasımi Rızayi; İran, Türkiye ve Azerbaycan, sınır işbirliğinin artması için üçlü toplantı düzenlenmesi çağrısında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-08-2018 18:26 - Güncelleme: 11-08-2018 18:26

İran Sınır Kuvvetleri Komutanı General Kasımi Rızayi; İran Türkiye ve Azerbaycan, sınır işbirliğinin artması için üçlü toplantı düzenlenmesini istedi. İran Haber Ajansı IRNA'nın haberine göre, Rızayi, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ile Maku kenti Boralan sıfır sınır noktasında yaptığı görüşmede, bu oturumlar ve sınır işbirliğinin dost ve kardeş İran ve Türkiye arasında birlik ve beraberliğe sebep olacağını belirtti.

 İran ve Türkiye arasında sınır ve güvenlik sorunu olmadığını ifade eden General Rızayi, iki ülke sınır güçlerinin bölgede güvenliğin artması için çaba harcadıklarını söyledi.

General Rızayi, İran ve Türkiye arasındaki Bazorgan, Sero ve Razi sınır kapılarındaki geçişlerin kolaylaştırılması ve sürekli olması gerektiğine vurgu yaptı.

ORGENERAL ÇETİN: "İRAN İLE İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ"

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin de, İran ve Türkiye’nin eskiden dost ve kardeş ülke olduklarını ve sınırların iki devlet ve milleti uzaklaştırmayacağını belirterek, iki ülke dostluğundan dolayı sınırlarda tam güvenliğin hakim olduğunu söyledi.

Çetin, iki ülkenin sınır güvenlikleri için eşya, insan, uyuşturucu kaçakçılığı ve terösistlerle mücadele ettiğini belirterek, Türkiye askeri güçlerinin daha çok işbirliği için İranlı meslektaşları ile işbirliğine hazır olduklarını söyledi.

Toplantıda sınır bölgelerindeki askeri birimlerin komutanlarının görüşmesi hususunda taraflar anlaşmaya vardılar.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İran'dan Türkiye ve Azerbaycan'a çağrı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Misafir 11 Ağustos 2018 22:19 Bakın bazı şeyler için geç bile kalındı gerekli adımları fazlası ile atmak bu millet için büyük elzem teşkil etmektedir bir takım sorunların halen sürmesi milleti vedahi hükümeti devletimizi önemli ölçüde yıpratmaktadır. Bu 3 lü zirvenin ardından hemen şangaya ve bricks+T'e doğru yönelmekte fayda vardır biraz toparladıktan sonra Referandum şeklinde halka gidilmesi gerek niçin hani bir aralar Türkiye AB ye girsin mi girmesin mi diye halka sorulması ve referandum şeklinde millete sunulmasından söz edilmişti hah işte bu söylentileri ortaya atmak gerekli... Türkiyenin ciddiyetini görmeleri ŞART...

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro