eposta yazdır zoom+ zoom-

İçme suyundan hastanelik oldular!

İçme suyundan hastanelik oldular!

Tekirdağ'da klorlama yapılamaması nedeniyle 70 kişi hastanelik oldu. Belediye, içme suyunun kullanılmaması için anons yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-02-2015 22:27 - Güncelleme: 27-10-2015 09:46
Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde yaklaşık 70 kişi ishal ve kusma şikayeti ile hastanelere başvurdu. Belediye, elektrik kesintisi nedeniyle klorlama yapılamadığını açıkladı.
 
Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet Mahallesi'nde oturan yaklaşık 70 kişi ishal ve kusma şikayeti ile hastanelere başvurdu.
 
İçme suyundan etkilendikleri belirtilen hastalar ayakta tedavi edilirken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü elektrik kesintisi nedeniyle klorlama yapılamadığını açıkladı.

Genel Müdür vekili İbrahim İçöz, "Önceki gün ilçede yaşanan elektrik kesintileri sonrası bir müddet klorlama yapılamadı. Muhtemelen bu yüzden içme suyu kullananlar etkilenmiş olabilir" diye konuştu.
Süleymanpaşa Belediyesi de hoparlörle yaptığı duyurularda içme suyunda klorlama çalışması yapıldığı için bir süre kullanılmamasını istedi.

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, hastaneye başvuranlardan alınan örnekle tahlil yapıldığını ve sonuçlarının daha sonra açıklanacağını ifade etti.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İçme suyundan hastanelik oldular! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro