eposta yazdır zoom+ zoom-

İçişleri Bakanı Soylu: Gülen'in ölüsünü ya da dirisini...

İçişleri Bakanı Soylu: Gülen'in ölüsünü ya da dirisini...

CNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunduğu "40" programına konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 40 soruya yanıtladı. Soylu, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen için, "Biz bu adamı eninde sonunda alacağız, ölüsünü ya da dirisini" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-12-2018 23:09 - Güncelleme: 06-12-2018 00:33

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. FETÖ'nün üzerine acımasızca gitmeye devam edeceklerini belirten Soylu, örgütün elebaşı Fetullah Gülen hakkında "Eninde sonunda, ölü ya da diri o adamı oradan alıp getireceğiz" ifadelerini kullandı.

CNN Türk'te yayınlanan programda soruları yanıtlayan Soylu, gençliğinden bu yana siyasetle ilgili olduğunu belirterek, "Sigortacılık benim işimdi. Müşteriye gitmeyi, ziyaretleri çok severdim. Tabii siyaset ve ticaret birbiriyle yapılırken aslında zor. Ama ekmeğinizi kazanmalısınız. Biz 3 yıldır milletvekili maaşı gördük. Ondan önce yaptığımız bütün görevleri gönüllü olarak yaptık. Ailenizi çoluk çocuğunuzu geçindireceksiniz bir taraftan da siyasetle ilgileneceksiniz. Geriye dönük baktığımda çok üzüntüler, çok sevinçler yaşadım. Bir çizgiye riayet etmeye çalıştım. Bize bırakılan siyaset emanetine halel getirmemeye çalıştım. Öyle yapmalısınız ki sizden sonra gelenler de aynı şekilde yapmalıdır. Bu iddianın üzerinden siyaset hayatına girdik. " diye konuştu.

AK PARTİ'YE NEDEN KATILDI?

Soylu, "neden muhalefet ettiğiniz AK Parti'ye katıldınız?" şeklindeki bir soruya karşılık olarak şu cevabı verdi: "Biz Demokrat Parti, Adalet Parti ve Doğru Yol Partiliyiz ailece olarak. Öyle bir atmosferde büyüdük. Biz Refah Partili, MHP'li arkadaşlarımızla Türkiye meselelerini konuşuyorduk. 13-14 yaşında da siyasetle ilgiliydim. O gün de işimizi iyi yapmak için gayret sarf ettik. Türkiye'de CHP var mı? Demokrat Parti'nin, Adalet Parti'nin, Doğruyol'un karşısında CHP var. Bugün AK Parti'nin karşısında CHP var. Bizim safımızda bir sıkıntı yok. Safımız belli. Bugün de aynı çizgimize devam ediyoruz."

"FETÖ'NÜN ÜZERİNE ACIMASIZ GİDİYORUZ"

Konuşmasında FETÖ ile mücadelede gelinen noktayı anlatan Soylu açıklamalarına şöyle devam etti: "FETÖ tehlikesi çok azaldı. İyi mücadele ediyoruz, iyi bir kararlılık gösteriyoruz. 15 Temmuz'dan sonra da halkımız bize sabır gösterdi. Dünya bizi yavaş yavaş anlıyor. İçişleri Bakanı olmak sadece kendi görev alanınızdaki meseleleriyle ilgilenmek değil. Bir ülkenin iç güvenliği başka ülkelerin merkezlerinde başlıyor. Oralarda onlara alan açılıyorsa bu sizin iç güvenliğinizi ilgilendiren meseledir. FETÖ ile mücadelelerde iyi mesafe aldık. Şunu söyleyeyim, acımasız gidiyoruz ve gitmekte de kararlıyız. Duygularımıza mağlup olursak 15 Temmuz gecesinin daha ağrını bu ülke yaşar. Çok önemli yapılar çökeltildi. Bir taraftan kurumların içerisindeki yapılanmalardan medya yapılanmalarına, okul dershane, yargı, emniyet, TSK içerisindeki yapılanmalara kadar, iş dünyasındaki yapılanmaya kadar önemli bir noktaya geldik. Dünyada yavaş yavaş FETÖ tehlikesine inanmaya başladı. Yakın zamanda göreceksiniz önemli mesafeler kat edilecek. Burada Türk Milletinin, sayın Cumhurbaşkanımızın sağlam duruşu var.

"ÖLÜ YA DA DİRİ O ADAMI ORADAN ALACAĞIZ"

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in eninde sonunda Türkiye'ye getirileceğini söyleyen Bakan Soylu konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: "Fetullah Gülen gibi her şeyden yoksun, bir meczup Türkiye'ye darbe planlayacaksa biz işimizi bırakalım. Onun arkasında olanlar onu tutuyorlar. Amerika'da, Avrupa'da, İngiltere'de, Almanya'da bu işi yapın bakalım 1 gün tutarlar mı? Algılar gerçekleri değiştiremez. Biz önünde sonunda biz bu adamı oradan alacağız, ölüsünü veya dirisini. Benim dönemimde de olabilir benden sonra da olabilir. Bundan eminim."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İçişleri Bakanı Soylu: Gülen'in ölüsünü ya da dirisini... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR28 YORUM
  • Misafir 06 Aralık 2018 18:05 Bırakın ölüyü diriyi de birazda işçiye kulak verin.Bu yara artık dikiş tutmuyor.Aktif ve emekli işçiler hakkında maaş düzenlemesi de yapılması gerekiyor.1-3-5-10-15-20-25 yılını doldurmuş tüm işçilere TAHSİL,KIDEM,UNVAN VE MEDENİ DURUMLARINA GÖRE maaş ödenmelidir.Şu anki işçiler adına yapılan maaş ödeme biçimi işçileri köleleştirmek anlamına geliyor ki, bu durum uluslar arası Hukuk'a göre suçtur.Tüm ilgililerin dikkatine sunulur. Aktif prim ödeyen işçi ile İşçi emekli maaşlarının TAHSİLE,KIDEME,UNVANA VE MEDENİ DURUMA göre hesaplanmaması insan hakları beyannamesine göre işçi ve işçi emeklilerini köleleştirmek anlamına gelir ki bu suçtur.Bu konuda da Hükümetin inat etmemesi gerekir.Yoksa tüm işçiler AİHM'nin yolunu tutacaklar.Tüm yetkili,İdareci ve Hükümet yetkililerinin dikkatine sunulur.Aktif ve emekli işçiler ırgat,esir,amele ve köle maaşı istemiyor.2019 yılının ocak ayında Türkiye'de ki tüm işçi maaşları yukarıdaki özelliklere göre hesaplansın.

    CEVAP YAZ 3 296

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro