eposta yazdır zoom+ zoom-

Hulusi Akar ve Rusya Savunma Bakanı görüştü

Hulusi Akar ve Rusya Savunma Bakanı görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'la görüşen Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'nun, Suriye'nin kuzeybatısındaki durumu istişare ettiğini, MİT Başkanı Hakan Fidan'ın katılımının ise görüşmelere özel bir nitelik kazandırdığını yazdı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 27-08-2018 19:47 - Güncelleme: 27-08-2018 19:47

Akar ve Fidan'ın bir hafta arayla Moskova'ya düzenlediği iki ziyareti analiz eden RG, görüşmelerin iki ülke için büyük öneme sahip alanlarla ilgili olduğunu ve bu nedenle her iki görüşmenin kapalı kapılar ardında gerçekleştiğini vurguladı. 

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yetkililerle konuşan RG, Rus tarafının Türklere Suriye'nin kuzeybatısıyla ilgili teklifler sunduğunu kaydetti.

Yetkililerin tekliflerle ilgili daha fazla bilgi vermediğini ancak Türk tarafının bunları dikkatlice incelemeyi ve hatta bazı kararlar aldığının altını çizen belirten RG, "Akar'ın Moskova'ya Ankara'nın Suriye'de normalleşmeye ilişkin cevabi tekliflerini ilettiği ihtimal dahilinde. Her halükârda, görüşmelerin ardından iki bakan da Devlet Başkanı Vladimir Putin'in karşısına somut şeylerle çıktı" ifadelerine yer verdi.

Gazete, somut şeyler arasında iki ülke arasındaki askeri-teknik işbirliğine ilişkin birtakım projelerin de görüşüldüğü vurguladı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Hulusi Akar ve Rusya Savunma Bakanı görüştü haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro