eposta yazdır zoom+ zoom-

Hoca'nın siyasi rakipleri belli oldu

Hoca'nın siyasi rakipleri belli oldu

Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan AK Parti ve CHP'yi topa tuttu. Erbakan'a göre yarış üç parti arasında geçecek.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-11-2010 05:20 - Güncelleme: 23-10-2015 12:36

Saadet Partisi Genel Başkanlığı'na 80 yaşında yeniden seçilen Necmettin Erbakan, bazı gazetecilerle yediği öğle yemeğinde yine siyasi inciler döktü.

Erbakan, Ak Parti ve CHP'yi ikiz kardeş olarak sunan Necmettin Erbakan "Seçim Ak Parti, CHP ve Saadet Partisi arasında geçecektir" dedi. Gazetecilerin MHP'yi saymıyor musunuz? sorusuna  "Bunların arasında o sayılamaz" yanıtı verdi.

Necmettin Erbakan'ın davetlisi olarak yemeğe katılan bir kaç gazeteciden biri olan Milleyet Yazarı Fikret Bila yemekteki izlenimlerini ve Hoca'nın sözlerini köşesini taşıdı. Her zamanki gibi Saadet ve diğerleri değerlendirmesini yapan Necmettin Erbakan'ın Ak Parti ve lideri Tayyip Erdoğanla ilgili değerlendirme de yaptığı yemete Erbakan adeta siyasi inciler dizdi... Bila'nın kaleminden yansıyanlar şöyle:

(...) İlerlemiş yaşına karşın Hoca’nın kafası saat gibi çalışıyor. Siyasete yeni atılmış bir genç kadar heyecanlı. Büyük idealleri var.

DÜNYA SAADETİ

Erbakan Hoca’nın ideali Türkiye’yle sınırlı değil. Hedefini şöyle açıkladı:
“Osmanlı’nın dünyayı yönettiği döneme bir saadet dönemi diyoruz. Siyonizmin dünyayı yönettiği döneme ise zulüm dönemi. İnşallah dünyada yine saadet dönemini kuracağız.”

HEPSİ DÜZEN PARTİSİ

Erbakan Hoca, seçimlerde de çok iddialı. Seçimlerin AKP, CHP ve SP arasında geçeğine inanıyor. “MHP’yi saymıyor musunuz?” diye sorduğumuzda, “Bunlar arasında o sayılmaz” diyor. Sonra AKP ile CHP’yi de aynı kefeye koyup şu yorumu yapıyor:
“Bunlar ikiz kardeştir. İkisi de AB’ci. AB de neymiş yahu? Biz aralarında yaşadık; bu adamlar daha yüzlerini yıkamayı bilmezler. Niye D-8 etrafında bir birlik kurulmuyor da, AB’ye girmeye çalışıyoruz. Şimdi bakın Türkiye’de 61 tane parti var. Peki, bunlar arasında düzeni mesele yapmış bir parti var mı? Saadet Partisi dışında yok. Hepsi düzenin partisidir. Hiçbirinden saadet gelmez. Bu nedenle seçimde hezimete uğrayacaklar.”

KENDİLERİNİ KURTARSINLAR

“Şimdi diyeceksiniz ki” diyor Erbakan Hoca, “Yahu bu çocuklar sizin talebeniz. Herkes bunları övüyor. İyi kötü Türkiye’yi yönetiyorlar. Bunlarla zorunuz ne Allah aşkına? Siz kıskandığınız için hükümeti eleştiriyorsunuz?”
“Hayır efendim” diye kendi sorusunu yanıtlıyor:
“Daha fazla zulüm etmesinler diye bunları söylüyoruz. Bu hükümettekilere biz çok ders verdik ama anlamamışlar. Bunlar bizim evladımız, şefkat ile kendilerini kurtarsınlar diye söylüyoruz. Bizim sorunumuz dünya siyonizmiyle.”

5 KOLDAN TAARRUZ

Erbakan, Batı dünyasının AKP’nin seçimi kazanması için uğraştığını, asıl korktuklarının ise Saadet Partisi olduğunu belirterek, devam etti:
AKP seçimi kazansın diye uğraşıyorlar. Saadet Partisi seçimi almasın diye tedbir alıyorlar. Biz ne yapıyoruz? Biz de 5 koldan taarruz ediyoruz. Biz öyle Avrupa kapısına boynu zincirle bağlanacak bir devlet değiliz. Önümüzdeki 7 ayda göreceğimiz çok şey var. Karşımızda dayanamayacaklar.”

GÜL'DE ERDOĞAN'DA ARARLAR

Erbakan Hoca’ya Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın zaman zaman arayıp aramadıklarını sorduğumuzda şu yanıtı verdi:
“Ararlar. Bayramlarda, kandillerde Abdullah Bey de Tayyip Bey de ararlar. Hatırımızı sorarlar.”

"EYLEMSİZLİK KARARI"

Erbakan Hoca, her gelişmeyi siyonizmle ilişkilendiriyor. “Her şeye 300’ler meclisi karar verir” diyor. PKK’nın eylemsizlik kararını sorduğumuzda da aynı yanıtı verdi:
“PKK’nın eylemsizlik kararı siyonizmin planının bir parçasıdır. İktidarın yeniden oy alması için bu kararı aldırdılar.”

ŞENERLE İŞ BİRLİĞİ

Erbakan Hoca, Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener’le yaptığı görüşmenin bir seçim ittifakına işaret edip etmediği sorusuna ise şu karşılığı verdi:
“Her konu konuşulmuştur. Türkiye meseleleri, dünya meseleleri. Tabii işbirliği konusu da bunların içindedir. O konu da konuşulmuştur.”

FATİH'İN BABASININ PARTİSİ

Hoca, oğlu Fatih Erbakan’ın, “SP babamın partisi” sözü anımsatıldığında ise yanıtı şu oldu:
“Doğru, babasının partisi ama Fatih’in babasının malı değil. Babasının canını verdiği parti. Fatih’e bırakacağım diye de bir şey söz konusu değil.”

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro