eposta yazdır zoom+ zoom-

HDP'li vekilin sözleri gerginlik çıkardı

HDP'li vekilin sözleri gerginlik çıkardı

HDP Milletvekili İbrahim Ayhan ile AK Parti milletvekilleri arasında Meclis'te kavga çıktı! HDP'li Ayhan'ın PKK'ya yönelik operasyonları eleştirmesi üzerine AK Parti sıralarından tepki geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-12-2015 21:07 - Güncelleme: 23-12-2015 00:37

TBMM'de HDP milletvekilleri ile AK Parti milletvekilleri arasında "Sen kimsin?" kavgası çıktı. HDP'li İbrahim Ayhan'ın bölgede yürütülen operasyonlarla ilgili konuşması sırasında AK Parti sıralarından "Sen kimsin?" diye sataşma olunca Meclis'te gerginlik çıktı.

HDP Milletvekili İbrahim Ayhan, sataşmadan dolayı söz istedi. Ayhan "Az önceki konuşmamda kesinlikle ayrılığı savunduğumuzdan söz etmedim. Kürtler üzerinden uygulanan savaş politikalarına karşı Kürtlerin ısrarla farklı tercihler yapmaya yöneldiğini söyledim" dedi.

Bu sırada AK Partili bir vekil ’Sen kimsin? Kimsin sen’ deyince İbrahim Ayhan, "Ben bir Kürt’üm. Kürt olarak böyle bir muameleye mecbur değilim" diyerek konuşmasını sürdürdü.

Aynı milletvekili parmağını sallayarak ’Kimsin sen?’ demeye devam etti. Bunun üzerine HDP’li kadın milletvekilleri "İndir o parmağını. Sen kimsin asıl?" diye cevap verdi.

Bu sırada bir HDP’li milletvekili de iktidar sıralarına yönelerek "Sen kim oluyorsun da ’kimsin sen’ diyorsun" dedi.

Tartışmanın büyümesi üzerine meclis başkanvekili Pervin Buldan birleşime ara verdi. Bu sırada HDP ve AK Partili milletvekilleri kürsü önünde bir araya gelerek ’Sen kimsin’ tartışmasını sürdürdü.

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN HDP'li vekilin sözleri gerginlik çıkardı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR22 YORUM
  • mert mert 23 Aralık 2015 17:24 kavgalarımıza bakın o bile aynı ya kimsin sen kimsin sen :) kürt türk diye ayrım yapmak çok saçma.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro