HDP'den Levent Gültekin'in iddiasına yalanlama!

18 Nisan’da cumhurbaşkanlığı adaylığını ilan eden fakat 100 bin imzayı toplayamayınca adaylıktan çekilen Levent Gültekin, HDP'den milletvekili adaylığı için dolaylı yoldan teklif geldiğini ve gelen teklifi reddettiğini iddia etmişti.  

Dün KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın programına katılan Gültekin, "Türkiye'yi değil, kendimi düşünmüş olsaydım aday olurdum. HDP 'li olduğumda Türkiye'nin yüzde 90'ı artık bana kulak vermeyecek, dinlemeyecekler, bu HDP 'li diyecekler." ifadelerini kullanmıştı. 

HDP'DEN YALANLAMA GELDİ: HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nadir Yıldırım, sosyal medya hesabından "Levent Gültekin’e, HDP’den ne resmî ne gayri resmî ne direk ne de dolaylı hiç bir adaylık teklifi yapılmamıştır. Olmayan teklif nasıl Red edilir anlayamadım." açıklaması yaparak bu iddiayı yalanladı. 

Gültekin ise Yıldırım'a "Benim böyle bir açıklamam, sözüm var mı? Kimliğinizde eş genel başkan yardımcısı yazıyor, böyle gayrı ciddilik olur mu? Başlığa bakarak açıklama yapmak ayıp değil mi? HDP genel başkan yardımcısı ile konuştum onun sözünün bir anlamı yok dedi, ne olacak şimdi?" yanıtını verdi.

Ancak görüntülerde sunucunun, "HDP'den geldi mi teklif?" sorusuna Gültekin "Dolaylı yoldan geldi, benim arkadaşlarıma 'Levent düşünürse teklif etmeyi düşünüyoruz' diye geldi." yanıtını verdiği görüldü.

  • Güncel 13 Haziran 2018 14:58
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw

YORUM YAZIN HDP'den Levent Gültekin'in iddiasına yalanlama! videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro