eposta yazdır zoom+ zoom-

HDP'den 'bedelli askerlik' önerisi!

HDP'den 'bedelli askerlik' önerisi!

HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, bedelli askerlikle ilgili "Askere gitmek üzere olan işsiz gençlerin farklı bir muameleye tabii tutulması lazım. Onlara belki sıfır faizle veya belli dilimlere yayılmış olarak bir kredi verilmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 23-07-2018 20:23 - Güncelleme: 23-07-2018 20:23

HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, Türkiye'nin artık ortak aklı bulmak üzere demokrasisini çalıştırmadığını öne sürerek, ortak akıldan daha fazla aidiyetlerin öne çıktığını savundu. Parti aidiyetlerinin ortak aklı bulmayı engellediğini belirten Katırcıoğlu, bundan dolayı doğru tartışmalar yapılamadığını söyledi.

Konuya gelir dağılımı perspektifinden de bakmak gerektiğini savunan Katırcıoğlu, "Askere gitmek üzere olan işsiz gençlerin farklı bir muameleye tabi tutulması lazım. Onlara belki sıfır faizle veya belli dilimlere yayılmış olarak bir kredi verilmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu ise bedelsiz askerlik yapanların bu süreçteki sigorta primlerinin hazine ve maliye tarafından karşılanması taraftarı olduklarını ve bununla ilgili önergelerinin de olacağını ifade etti.

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, iki teklifin birleştirilmesi ile Kanal İstanbul konusunun 'arada kaynatılmak istendiğini' öne sürdü. Şener, "Askerlik çağındaki işsiz gençlerin hukukunu nasıl koruyacağız? Bu tür yasama faaliyetleriyle Meclisin ağırlığını da hissettiremeyiz" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN HDP'den 'bedelli askerlik' önerisi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Ömer Bayram 24 Temmuz 2018 00:34 Siyasiler saçmalıyor. Sigortayıda devlet ödeyecekse o zaman bedelliden hiç ücret almayın. Hatta oldu olacak askerliği isteğe balı yapıp kaldıralım. Bir insanda kafa olması bir şey ifade etmiyor o kafada çalışan bir beyin yoksa. Devlet daha napacak böyle bir şans dünyanın neresinde var adam su satsa 1 senede askerlik parasını yatarak çıkartır.İşinden olmuyor mesleğine ara vermiyor sevdiklerinden ayrılmıyor kısa bir kamp yada tadile gittiğini düşünsün. Biz 18 ay yaptık bizden önceki büyüklerimiz 20 ay 22 ay 24 ay hatta 7 yıl askerlik yapan geçmişimiz den demi utanmayacağız.Kaldırın askerliği madem kimse yapmasın.herkez kendi kıçını kendi korusun

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro