eposta yazdır zoom+ zoom-

Hangi ilçe belediye başkanı gidiyor? Ersoy Dede yazdı

Hangi ilçe belediye başkanı gidiyor? Ersoy Dede yazdı

Yeni Akit yazarı Ersoy Dede, bugünkü yazısında AK Partili ilçe belediyelerinde istifa sürecinin yakın olduğunu yazdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-11-2017 07:37 - Güncelleme: 01-11-2017 07:37

AK Parti değişim ve yenilenme adına bazı il başkanları ve belediye başkanlarını istifa ettirdi. Şimdi sıranın ilçe belediyelerinde olduğu konuşuluyor.

Yeni Akit gazetesi yazarı Ersoy Dede, AK Parti'deki istifa sürecini ve bundan sonra neler olabileceğini kaleme aldı.

FAZLA SÜRMEZ
"(...)Son dönem yapılan 3R uygulamasının apaçık bir 2019 hazırlığı olduğu anlaşılıyor.. Nedir 3R?.. Regülasyon, Revizyon, Rotasyon.. Anlamı şu; Erdoğan işini şansa bırakmak istemiyor.. O halde Ankara Büyükşehir’de, İstanbul’da bile 3R uygulamasına gitmişken, bunu ilçelere yaymayacağını düşünmek rasyonel olmaz.. (Oldu sana 4R) İyi de hangi ilçeler?..
CHP açısından bakacak olursak, İstanbul’dan, 16 Nisan’da ‘sıfır hata’ ile çıktıklarını görüyoruz.. Yani, CHP’li belediyelerin tamamında CHP’nin kampanya öncülüğünü yaptığı ‘hayır’ çıkmış 16 Nisan’da… AK Parti için aynı yorumu yapmak mümkün mü peki?.. AK Partili belediyelerin olduğu bazı ilçelerde referandum kaybedildi.. Esenyurt, Eyüp, Üsküdar, Küçükçekmece… Diyeceksiniz ki, “3R kriteri, salt referandum sonuçları olsaydı Bursa değişmezdi..” doğru.. Demek ki salt referandum sonuçları değil.. Haa, referandum başarısızlığına rağmen yine de bu ilçe belediye başkanları ile ilgili tasarrufta bulunmayabilir AK Parti genel merkezi.. Orada da başka hesaplar yapılmış olabilir.. Fazla sürmez.. Erdoğan; “İlçe belediye başkanları ile ilgili böyle bir şey yok. Ama bu olmayacağı anlamına gelmez” diyeli henüz iki hafta oldu.. Bu sözü, bir önceki rüzgardan hatırlıyor olmalısınız..

Ersoy Dede'nin yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hangi ilçe belediye başkanı gidiyor? Ersoy Dede yazdı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • gurbettenselam 01 Kasım 2017 09:11 Araç belediye başkanı da mı istifa ediyor? Şaşırmadım,

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro