eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'dan İSEDAK Toplantısı'nda flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) 33. Toplantısı'nda, " İslam dünyasının birliğini, beraberliğini, zenginliklerini, istikbalini yok etmeye yönelik kirli bir senaryo uygulanıyor" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-11-2017 10:33 - Güncelleme: 22-11-2017 11:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) 33. Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, birbirinden çarpıcı mesajlar verdi.

İşte "İslam dünyası olarak son yıllarda oldukça sancılı bir süreçten, kelimenin tam anlamıyla fitne döneminden geçtiğimiz aşikardır" diyen Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

- DEAŞ, El-Kaide, Boko Haram, YPG, FETÖ gibi katil sürülerinin, tüm bölgemizi büyük bir kan gölüne dönüştürdüğünü görüyoruz...

- Kimler tarafından ortaya çıkartıldığı, beslendiği, büyütüldüğü artık tüm çıplaklığıyla ortaya çıkmış, bu katil sürülerinin İslam düşmanlığının aracı yapılmasına seyirci kalamayız. Terör örgütlerinin eylemleri üzerinden tüm Müslümanların töhmet altında bırakılması, bu bahaneyle en temel haklarının dahi gasbedilmesi gerçek niyeti ele veriyor."

BATI KENDİ HASTALIKLI UNSURLARINI İSLAM DÜNYASINA...

- İslam dünyasının birliğini, beraberliğini, zenginliklerini, istikbalini yok etmeye yönelik kirli bir senaryo uygulanıyor...

- Açıkçası Batı kendi tarihinde ne kadar hastalıklı unsur varsa hepsini de İslam dünyasına ihraç ederek, geleceğini garanti altına almaya çalışıyor.


- Komşunun komşuyu, kardeşin kardeşi hasım gördüğü kavgalı toplumsal bir yapı hedefleniyor...

- Gerilimler tırmandırılarak müslümanların kaynakları silah tüccarlarına spekülatörlere peşkeş çekiliyor...

- İslam ülkelerinin Batı'ya verdikleri yüzlerce milyar dolarlık silah siparişlerinin gerçek kazananları kimlerdir? Buradan kim kazanıyor? Her gün beş kez aynı kıbleye yönelen kardeşlerin kimi zaman köken, kimi zaman mezhep, kimi zaman ideolojik farklılıklar üzerinden birbirlerine düşman edilmeleri kimlerin işine yarıyor? Ülkelerimizin yeniden yapay sınırlarla parçalanması aslında kimlerin işine geliyor? Bu sorulara verilecek hasbi cevapların bize yeni bir perspektif kazandıracağına, meselelere daha farklı yaklaşmamıza vesile olacağına inanıyorum. Bunu başardığımızda hem tuzakları bozacak hem de birilerinin bizim kaynaklarımız üzerinden palazlanmasının önüne geçeceğiz."

- Neo-Kolonist dönem olarak ifade edebileceğimiz bu dönemde batı ömrünü uzatmanın gayreti içindedir...

AMAÇ İSLAM DÜNYASINI FELÇ ETMEKTİR

- Hedef sadece petrol kaynakları değildir, asıl hedef İslam medeniyetinin pınarlarını kurutmaktır...

- Amaç İslam dünyasını çökertmek mali, siyasi ve içtimai olarak felç etmektir...

- Suriye'de, 7 yıldır yaşanan vahşete karşı sergilenen kayıtsızlık, sınır kapılarında mültecilere maruz görülen insanlık dışı muameleler, Arakan'daki soykırıma tepkisizlik, Batı'nın gerçek yüzünü gösterdi.

- Demokrasi, insan hakları, özgürlükler gibi değerlerin yerini giderek daha fazla İslam karşıtlığı, Neo-Nazism ve ırkçılık almaya başladı....

-Müslümanlar kendilerine biçilen rolü sorgusuz sualsiz kabul edemez. İstikbalinin iç çatışmalarla karartılmasına müsaade edemez...

- Sorunlara zamanında müdahale edemiyoruz. Ekonomik ve beşeri ilişkilerimizin arzu edilen seviyede olmadığını müşahade ediyoruz...

- Elimizdeki imkanları olması gerektiği etkinlikte kullanamıyoruz. Müslümanlar aslında büyük imkanlara sahip. Asıl mesele bunu hakkıyla değerlendirmektir.

"GEÇ KALDIĞIMIZ HER GÜN BİZİM İÇİN BÜYÜK KAYIP"

- Aramızdaki ticaretin arttırılmasına yönelik projelerin arttırılmasına önem vermeliyiz. Tercihli ticaret sistemine işlerlik kazandırmalıyız. Geç kaldığımız her gün bizim için büyük kayıptır. Biz çalışmalara en büyük desteği sağlamaya çalışıyoruz.

- Geleceğimizin teminatı olan genç nesillere özel önem vermemiz gerekiyor. Bunun yolu özgüven sahibi insan yetiştirmekten geçiyor. Teşkilatı bilim teknoloji ve inovasyon gündemi belgesini bu zirvede kabul ettik.

- Bilim sanayi ve teknoloji alanındaki yatırımlar ekonomik işbirliğimize katkı sağlayacaktır. Aldığımız kararların hayata geçirilmesi için öğrenci ve akademisyen hareketliliğini arttırmamız gerekiyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan'dan İSEDAK Toplantısı'nda flaş açıklamalar haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR33 YORUM
  • Turgut Şentürk 22 Kasım 2017 17:36 Gavur yıllardır terör örgütleri ile saldırıyor Müslümanlara. Müslümanlar savunmada. Ateşe bekleyerek, gül atarak karşılık vermek ölmek demektir. Ateşe ateşle cevap verilmelidir. Onlar öldürüyorlarsa sende öldürecek, bombalıyorlarsa bombalayacaksın. İnsan haklarını tanımayanların insanlığını tanımayacaksın. Teröristi ve haini affetmeyeceksin Merhamet çoğu zaman maraz doğurur bunu asla unutmayacaksın.

    CEVAP YAZ 2 18
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro