eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'dan İran'a referandum telefonu

Erdoğan'dan İran'a referandum telefonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani telefonla görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına göre görüşmede bölgedeki gelişmeler ele alındı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 24-09-2017 21:09 - Güncelleme: 25-09-2017 00:09

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yle yaptığı telefon görüşmesinde, ikili ilişkilerin yanı sıra Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin referandum kararı başta olmak üzere bölgedeki son gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam saatlerinde İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile telefonda görüştü.

İkili ilişkilerin yanı sıra Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin referandum kararı başta olmak üzere bölgedeki son gelişmelerin ele alındığı görüşmede, referandumun iptal edilmemesinin bölgede kaosu beraberinde getireceğine dikkati çeken iki lider, Irak'ın toprak bütünlüğüne büyük önem atfettiklerini vurguladı.

Görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 4 Ekim'de İran'a yapacağı ziyarete de değinildi. Söz konusu ziyaret vesilesiyle, 2014 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin Dördüncü Toplantısı'nın da icra edileceği belirtildi.

Başbakan Yıldırım'dan Barzani'ye çok sert uyarı!

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan'dan İran'a referandum telefonu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • Misafir 25 Eylül 2017 17:49 İSTİKBALİMİZ BİR BİRİMİZİN HUKUKUNU KORUMAKTAN GECER TEHDİT DİLİNİ KULANMAK YIKICI FELAKET OLUR KAYGILARI ORTAN KALDIRMANIN TEK YOLU ADALETLİ BARIŞCIL BİR ÇÖZÜM ÜRETMEK TEN GEÇER

    CEVAP YAZ 1 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro