eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan vatandaşları böyle dinledi

Erdoğan vatandaşları böyle dinledi

Üsküdar’da öğle namazı kıldıktan sonra kalabalığın arasına karışan Erdoğan, Hz. Ali Camii'nde incelemelerde bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 04-08-2012 16:33 - Güncelleme: 27-10-2015 02:38

Üsküdar'da yeni açılar Hz. Ali Camiinde öğle namazı kılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların 'imar istiyoruz" taleplerine soru ile karşılık verdi.

İmar taleplerini olumlu karşılayan Başbakan Erdoğan, 'Bize engel çıkarmamaya hazır mısınız'" dedi. Erdoğan imar meselesinin biran önce halledilmesi için Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya talimat verdi.

Başbakan Erdoğan Kısıklı'daki evinden çıktıktan sonra saat 13.00 sıralarında Üsküdar'daki evinden ayrılarak dün açılan Hz.Ali camine geldi. Cami çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.Erdoğan'ı Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul Valis Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın karşıladı. Erdoğan camiye girişinde 2 küçük çocuğu sevdi. Erdoğan cami ile ilgili bakan Bayraktar'dan bir süre bilgi aldı. Erdoğan daha sonra öğle namazını kılmak için camiye girdi.

Korumalar da camiye giren vatandaşların üstlerini aradı. Cami çıkışında Erdoğan bir süre vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra caminin avlusunda vatandaşlara seslenen Erdoğan, Hz. Ali Camii'ni görmek istediği için ziyarete geldiğini belirti. Camiyi yaptıran hayırseverlere de teşekkür eden Erdoğan, 'Camiyi hem görelim, hem de Ramazan ayında sizinle bir arada olalım istedik. Camimizin yapımında emeği geçen tüm hayırseverleri mimarından mühendisine kadar tüm arkadaşlarımızı Çevre ve Şehircilik Bakanımızı tebrik ediyorum, hayırseverlerimize Allah razı olsun diyorum. Kesinlikle Mimar Sinan da olduğu gibi buralar asla devlet eliyle yapılan yaptırılan camiler değildir, hayırseverlerin vasıtasıyla yaptırılan camilerdir, bizim milletimiz hayırseverdir eseri görsün güvensin aldatılmadığına inansın buna benzer birçok eserler ülkemizde yükselecektir" ifadelerini kullandı.

'İMAR TALEBİNİZE HER ŞEYİMLE KATILIYORUM'

Erdoğan konuşmasının ardından vatandaşların imar talebiyle karşılaştı. Talepleri olumlu karşıladıklarını belirten Erdoğan, 'Sizin imar taleplerinize her şeyimle katılıyorum. Bu görüşmelerde bize engel çıkarmayacağınıza hazır mısınız' Ondan sonra bir başka grup da bizim önümüzü keserse ne yapacağız' Siz şimdiden kampanyayı başlatın, biz hemen buraların bütün imar olayını halledelim. Ben şuanda belediye başkanına talimatı veriyorum. Buraların imar meselesini halledelim oyalamayalım. Biz bir şeyin sözünü verdik mi bunu yaparız" şeklinde konuştu.Erdoğan daha sonra çalışma ofisine geçti.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro