eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan: Kazanacak yerlerde 20, 21 yaşında gençlerimiz var

Erdoğan: Kazanacak yerlerde 20, 21 yaşında gençlerimiz var

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştuğu iftarda, "Listelerimizde 18, 19, 20 yaşında gençlerimiz olsun istiyoruz. Kazanacak yerlerde şu an 20, 21, 22 yaşında gençlerimiz var." ifadelerini kullandı

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 19-05-2018 21:45 - Güncelleme: 20-05-2018 00:29

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençler ve sporcular ile birlikte yaptığı iftarın ardından konuştu. Erdoğan gençlerin Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı. Pazartesi günü YSK'ya teslim edilecek listelerde seçilecek yerlerde 20-21 yaşında isimlerin yer alacağını söyledi. Erdoğan gençlere ''Size dikte etmeyeceğiz, sizi kalıplara sokmaya çalışmayacağız sadece sizinle birlikte çalışacağız'' vurgusu yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençler ve sporcular ile birlikte yaptığı iftarın ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde konuştu. 

Erdoğan gençlere Arif Nihat Asya'nın şiiri ile seslendi. Erdoğan ''15 Temmuz'da böyle yaptık. Her mezhepten her yaştan insanımız ile birlikte yürüdük. Silahların namlularına karşı cesaretle yürüdük ve zaferi yakaladık. Demekki silahlar F16 lar helikopterler şunlar bunlar değil İmandır o cevher ki,ilahi ne büyüktür İmansız olan paslı yürek,sinede yüktür'' şeklinde konuştu.

Erdoğan ''Azmin önünde hiçbirşey duramaz. Bir kere azmettin mi Allah'a tevekkül et sonra gerisine karışma ama diğer alanlar gibi siyaseti de boş bırakmayın'' diye seslendi.

LİSTELERDE SEÇİLECEK SIRALARADA GENÇLER VAR

Erdoğan ''Pazartesi saat 17.00'ye kadar listeleri YSK'ya teslim etmemiz lazım. Kılı kırk yarıyoruz. Bu listelerin içinde 18-19 yaşında gençlerimiz de olsun istiyoruz dedi. Bu listelerinn başında olmasalar da bu gençlerimizi Mart'ta yapılacak yerel seçimlere hazırlamak ilerideki seçimlere hazırlamak amacımızdır'' dedi. Erdoğan ''Şu anda kazanacak yerlerde olan 20-21 yaşında gençlerimiz de var'' açıklamasında bulundu ve gençlere insiyatif alma çağrısı yaptı.

Erdoğan gençlere ''Büyük hedefleri büyük hayalleri idealleri olmayanların geleceği de olmaz. hayaller ile hakikatler arasında sadece azim ve emek ile alınteri vardır'' şeklinde seslendi.

''Genç ve dinamik nüfusa ihtiyacımız var'' diyen Erdoğan, ''Şu anda batı yaşlanıyor maalesef bizde de yaşlılık alametleri belirlemeye başladı. Bundan dolayı genç ve dinamik nüfusa ihtiyacımız var. Eğitimden sağlığa gençlere sağlam bir altyapı hazırladık. Gençlerimiz olarak sizler bizim bıraktığımız yerden devralacağınız Türkiye'yi daha ileriye taşıyacaksınız'' dedi.

''SİZE DİKTE ETMEYECEĞİZ, SİZİ KALIPLARA SOKMAYACAĞIZ''

''Sizler 16 yıldır süren kesintisiz istikrar döneminin çocuklarısınız'' diyen Erdoğan gençlere bırakılacak en büyük mirasın tek bayrak tek devlet ve tek vatan olduğunun altını çizdi. ''Bunlar gittiğinde canınızın da bir önemi kalmayacaktır'' diyen Erdoğan ''Güçlü olan ben haklıyım diyor ama öyle değil, unutmayın haklı olan güçlüdür'' dedi.

Erdoğan gençlere ''Size dikte etmeyeceğiz, sizi kalıplara sokmaya çalışmayacağız sadece sizinle birlikte çalışacağız vurgusu yaptı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Erdoğan: Kazanacak yerlerde 20, 21 yaşında gençlerimiz var haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR15 YORUM
  • adalet 20 Mayıs 2018 12:17 gençlerin derdi para sen boşuna övme reis geçleri

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro