eposta yazdır zoom+ zoom-

Egemen Bağış'a tazminat şoku!

Egemen Bağış'a tazminat şoku!

AK Parti Milletvekili Egemen Bağış, CHP'li Aytun Çıray'a hakaretten tazminat ödemeye mahkum oldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-02-2015 12:49 - Güncelleme: 20-10-2015 18:02

AK Parti Milletvekili 'ın, TBMM Genel Kurul görüşmeleri sırasında CHP İzmir Milletvekili PM üyesi Dr. Aytun Çıray'a, "Şerefsiz" diye bağırması nedeniyle 2 bin 100 TL tazminat ödemesine karar verildi.

CHP'Lİ VEKİL NE DEMİŞTİ?

Avrupa Birliği Eski Bakanı Egemen Bağış hakkında 5 Mayıs 2014 tarihinde bir Meclis Soruşturması açılmasına ilişkin önergenin ön görüşmesi sırasında Çıray, "Şapkadan tavşan çıkarmayı her daim başaran bu iktidar, Rıza Sarraf'ı hapisten çıkarmayı başarmıştır. Yasal takiple elde edilen ses ve görüntü kayıtlarına göre Egemen Bağış'a 1,5 milyon dolar rüşvet verdiği iddia edilen Rıza'dan söz ediyorum" demişti. Bağış, Çıray'a "şerefsizsin, yalancısın" diye bağırmıştı.

AYET İDDİASI

Bağış'ın "Atina'ya Yunanlılar cami yaptırmadığı için, orada bayram namazını kılamayacağım için Brüksel'e döndüm" dediğini hatırlatan Çıray'ın "Ne kadar derin bir iman sahibi değil mi? İşte bu derin iman sahibi yaptığı bir telefon konuşmasında her cuma bir ayet salladığını söylüyor. Müşrikler gibi Allah'ın ayetleriyle dalga geçiyor. 'Bu Bakara iyi makara.' diyor. Hanımlar, beyler; bu, riyakârlıkta ve küfürde dip noktadır" demesi üzerine Bağış sataşma iddiası ile söz almış ve CHP'yi darbecilikle itham etmişti. Bağış'ın CHP'yi darbecilikle suçlaması üzerine Çıray tekrar söz alarak Egemen Bağış ile ilgili bir anısını anlatmış, Bağış da bunun üzerine Çıray'a "şerefsizsin, yalancısın" diye bağırmıştı. Çıray ise yargı yoluna giderek Bağış hakkında hakaret davası açmıştı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Egemen Bağış'a tazminat şoku! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Haktan 14 Şubat 2015 15:47 Yalnız bu ithamlara dahi maruz kalmamak için yargılanıp eğer suçsuzsa aklanmak istemez mi insan? Tabii ki ister ve bir yolunu bulur yapar da.. Ancak suçluysanız o zaman durum değişir!

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Egemen Bağış
EGEMEN BAĞIŞ KİMDİR?

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci. 2002'de İstanbul Milletvekili seçilen Egemen Bağış, AB ile tam üyelik görüşmelerini yürütmek üzere Devlet Bakanı ve Başmüzakereci olarak görevini yürütm&uum

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro