eposta yazdır zoom+ zoom-

Dışişleri Bakanı açıkladı! İşteFransa'nın Suriye'den çekilme şartı

Dışişleri Bakanı açıkladı! İşteFransa'nın Suriye'den çekilme şartı

ABD'nin Suriye'den çekilme kararının ardından Fransa'nın da çekilip çekilmeyeceği merak konusuyken Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, tek şartlarının 'siyasi çözüm' olduğunu vurguladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 10-01-2019 16:07 - Güncelleme: 10-01-2019 16:07

ABD'nin çekilmeyi planladığı Suriye'de sahada asker bulunduran bir diğer Batılı ülke olarak Fransa, henüz çekilme planı yapmadığını yineledi. Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, C-News kanalına yaptığı açıklamada Suriye'de siyasi çözüm sağlanmadan çekilmeyeceklerini söyledi.

"RUSYA'NIN DA SORUMLUĞU VAR": Fransız bakan, Suriye ihtilafında siyasi çözüm sağlamasında Rusya'nın da sorumluğuğu olduğunu vurguladı ve "Rusya'nın, Suriye'nin kimyasal silah kullanımını önlemek için askeriden ziyade politik bir sorumluluğu var" şeklinde konuştu.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'dan Suriye'den çekilme açıklaması

BİRÇOK BÖLGEDE ASKERİ VAR: Fransa’nın Suriye’de Menbiç, Kobani ve Rakka başta olmak üzere bir dizi noktada askeri bulunuyor. Fransa hükümeti, ABD’nin çekilme kararının ardından yaptığı açıklamada da şu an için Suriye’den asker çekmeyi düşünmediklerini duyurmuştu.

Fransa'nın AB ilişkileri Bakanı Nathalie Loiseau, C-News'e 20 Aralık’ta yaptığı konuşmada Fransa'nın IŞİD’e karşı oluşturulan uluslararası koalisyonda yer almaya devam edeceğini açıklamıştı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un danışmanları PKK'nin Suriye uzantısı PYD/YPG'nin idaresindeki Demokratik Suriye Güçlerinin militanları ile görüşüp onlara olan desteğinin süreceğini açıklamıştı.

Fransa'da savaş uçağı radardan kayboldu

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Dışişleri Bakanı açıkladı! İşteFransa'nın Suriye'den çekilme şartı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro