YAZARLAR

Elçin Sevgi SUÇİN

Elçin Sevgi SUÇİN

sevgi.elcin.sucin@internethaber.com @ rss Eklenme Tarihi: 22 Kasım 2015 15:04 - Güncelleme: 22 Kasım 2015 23:46

Dijital Depresyon: Aşkın Söz Hali

Ansızın bilinenin açtığı yarayı, hiçbir dijital bant kapatamıyor.

Derinleşiyor boşluk. Kendini tekrarlayan sözden bir girdap gibi sahibini ve sahibinin uzantılarını da yutuyor.

Birkaç güzel sözün deldiği dağdan gelen su ise susuzluğu gidermiyor. Çöl toprağı gibi içine büzüşüyor kalp. Susuzluğu derinleştikçe kendi içinde dertop olmasının derecesi de artıyor.

Özüne yaşamak dürtüsü yerleştirilmiş tohum, depreşiyor. Canhıraş kökler fırlatıyor toprağa. Suyu çekilmiş toprak, tohumun cılız köklerini açıkta bırakıyor.

Sonrası bir derya-i kadavra! Ekranın beyaz yüzünü delip ruhlarımıza akıyor. Aktıkça azaltıyor üstelik. Aktıkça kalınlaştırıyor dağı.

 

Cılız sözler doğuyor ölümün eksilttiği hayattan. Cılız, soluk ve yavan sözler. Eksik olanı tamamlama güdüsüyle, kuraklığın çıldırttığı karıncalar gibi toprağın yüzünü kaplıyor. Tamamlanmamış sözler düşüyor sofraya. Duyanı eksilten sözler.

Sonrası bir derya-i kadavra! Ekranın beyaz yüzünü delip ruhlarımıza akıyor. Aktıkça azaltıyor üstelik. Aktıkça kalınlaştırıyor dağı.

Gönül dağın ardında bekleyen bir Şirin arzuluyor. Dağ değil midir aslında suyu göğsünde besleyen. Dağ değil midir, elementin bin bir haliyle o suyu olgunlaştıran?

Kekik kokuları, ceylan izleri ve kuş cıvıltıları ile beslenmek istiyor su. Uyumak istiyor taşın göğsünde, kucaklamadan önce toprağı. Uyumak ve vuslat düşleri biriktirmek istiyor sevdiğine. Özlemin ve özlemenin derin ateşinde arıtmak istiyor, arınmak istiyor mevcudiyetinde barınabilecek olumsuzlukları. Pür-ü pak varmak istiyor sevgilinin makamına. Çünkü sevgili buna yaraşır. Çünkü sevgili her türlü kirden ve olumsuzluktan münezzeh olandır.

Oysa şimdi dağlar kâğıttan, sabırlar örümceğin ağından ince. Bir yavan söze kurban ediliyor aşklar. Kalplerimiz, çok yaralı aşklar mezarlığı. Kulaklarımızda can çekişen eksik şiirler, kelimeleri kucağında şairini arıyor.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Dijital Depresyon: Aşkın Söz Hali yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 25 Kasım 2015 19:49 Ne kadar dogru tespit.Herseyin suyunu cikariyoruz internetten ask umuyoruz.

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Elçin Sevgi SUÇİNDİĞER YAZILARIElçin Sevgi SUÇİN
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro