eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM'de konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM'de konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan, Ortadoğu'daki gelişmeleri değerlendirirken İsrail'in Gazze konusundaki politikasını bir kez daha eleştirdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-09-2017 21:43 - Güncelleme: 20-09-2017 09:34

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ni (IKBY) referandumdan vazgeçme çağrısını bire kez daha yineledi. Suriye'de yeni bir planın uygulamaya geçirildiğini söyleyen Erdoğan, Türkiye'nin mülteci akınını önlemek için elinden geleni yaptığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün BM Genel Kurulu'nda konuştu. Suriye'de yaşananların tüm dünyada derin yaralar açtığını söyleyen Erdoğan, Astana ile başlayan süreçte yeni bir planın uygulamaya geçildiğini kaydetti. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları: 

"Terör, sınırları aşarak bir kanser gibi yayılıyor. Suriye halkını maalesef uluslararası toplum yalnız bıraktı. Bu insanların yaşadıklarıı kayıtsız kalamazdık. Şu anda ülkemizde 3 milyonun üstünde Suriyeli ile 200 binin üstünde Iraklı'ya ev sahipliği yapıyoruz. Astana toplantılarını başlattık. Yeni bir planı hayata geçiriyoruz. İstikrarlı ve müreffeh bir Suriye için her adımı destekliyoruz. Mülteci akınını önlemek için her türlü adımı atıyoruz.

"AVRUPA SÖZ VERDİĞİ YARDIMI YAPMADI"

Çalışmalarımıza uluslararası toplumdan yeterli desteği alamıyoruz. Kamunun, sivil toplum kuruluşlarının harcamaları 30 milyar dolar harcadık. Avrupa söz verdiği yardımı yapmadı.

"TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ VURGUSU"

Trump ilk kez BM'de konuştu Türkiye'ye teşekkür etti

Verdikleri sözleri tutmaya davet ediyorum. Türkiye sadece ülkemize  gelen sığınmacılara kucak açmakla kalmıyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun mağdruların yardımına koşuyoruz. Somali konusundaki çalışmalarımız örnek olacak düzeydedir.

PYD VE YPG'NİN SURİYE FAALİYETLERİ

Sayın Başkan değerli delegeler. Türkiye Suriye ve Irak'ta istikrarsızlıktan beslenen terör örgütleri ile mücadele etmektedir. 3 bine yakın DEAŞ militanını etkisiz hale getirdik. Fırat Kalkanı operasyonu DEAŞ'a karşı verilen en önemli mücadeledir. PYD YPG'nin Suriye'de ele geçirdiği bölgelerde kendisine karşı çıkanları öldürme çabaları insanlık suçudur.

IKBY'E REFERANDUM ÇAĞRISI

Irak'ın da toprak bütünlüğü konusunda bağımsızlık talepleri gibi çatışmaya neden olabilecek taleplerden vazgeçilmeli. Erbil'i girişimden vazgeçmeye davet ediyoruz. Karar bölgede yeni çatışmalara neden olabilir.

Yerinden kalkıp Erdoğan'ın yanına geldi ve...Yerinden kalkıp Erdoğan'ın yanına geldi ve...Yerinden kalkıp Erdoğan'ın yanına geldi ve...Yerinden kalkıp Erdoğan'ın yanına geldi ve...HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 
KATAR KRİZİ
Kuveyt Emiri Şeyh Sabah'ın arabuluculuk çalışmalarını destekliyoruz. Suudi Arabistan'ın sorunun çözümü yönünde çaba göstermesini öneriyoruz.

Bugün görmezden geldiğimiz her krizin küresel bir çatışmanın fitilini ateşleyeceğini unutmamalıyız. Nükleer silahların her çeşidine karşı olduğumuzu belirtmek istiyorum. 

"ARAKAN'DA ETNİK TEMİZLİK YAPILIYOR"

Birkaç hafta önce Myanmar'dan alınan haberler ile sarsıldık. Vatandaşlık hakları dahi elinden alınan Arakanlı Müslümanlar göçe zorlanmaktadır. Uluslararası toplum tıpkı Suriye konusunda olduğu gibi iyi bir sınav veremedi. Asıl olan Arakan halkının kendi topraklarını içinde huzurla yaşamalarını temin etmektir. Türkiye olarak bu konuda ülkelerle görüştük. Eşim, oğlum, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızı kamplara gönderdik. Desteklerimiz sürüyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM'de konuşma yaptıCumhurbaşkanı Erdoğan BM'de konuşma yaptıCumhurbaşkanı Erdoğan BM'de konuşma yaptıCumhurbaşkanı Erdoğan BM'de konuşma yaptıHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cumhurbaşkanı Erdoğan BM'de konuştu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR41 YORUM
  • Lolo 20 Eylül 2017 20:04 Kimsin kendini amerikanin yerine koyup konusuyon suryeyi taciz eden samba kahvalti yapan sen deyil mindin. Yahudilere siz cok iyi bildirin katliyamini taniyoruz diyen ayni yahudiye ticari hic aksamlar devam eden abi ne acayipsin en buyuk iyi living turkiyexpenses cumhuruyetini kendin bitirdin

    CEVAP YAZ 2 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro