BIST 1.530
DOLAR 7,74
EURO 9,17
ALTIN 419,85
HABER /  GÜNCEL

Trump ilk kez BM'de konuştu Türkiye'ye teşekkür etti

ABD Başkanı Donal Trump ilk kez Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na seslendi. Kuzey Kore'ye ve İran'a yönelik sert açıklamalarda bulunan Trump, Türkiye'ye göçmen politikası nedeniyle teşekkür etti.

Abone ol

ABD Başkanı Donald Trump BM 72'inci Genel Kurulu toplantısında bir konuşma yaptı. Trump, "Terörü destekleyen bazı ülkeler kitle imha silahları ile tehdit ediyor" dedi. Trump savaştan kaçanlara kucak açtığı için Türkiye'ye teşekkür ettiğini de belirtti.

BM Genel Kurulu'na seslenen ABD Başkanı Donald Trump, terörist ve aşırıcıların güç kazanarak, dünyanın her tarafına yayıldığını da belirtti. 

Tüm ulusların kendi halkının çıkarlarını gözetmesini beklediklerini dile getiren Trump, "Güçlü, egemen ülkeler omuz omuza çalışarak refaha ulaşmayı amaçlamalı" dedi.

"ÖNCELİĞİ AMERİKAN ÇIKARLARINA VERECEĞİM" 

ABD Başkanı olarak her zaman öncelliği ülkesinin çıkarlarına vereceğini vurgulayan Trump, "Tüm liderlerin öncelikle kendi halklarına hizmet etme sorumluluğu var. ABD'nin hiçbir şey elde edemediği anlaşmalara girmeyeceğiz. Önümüzdeki tehditler korusunda pasif davranmayacağız. Egemenliğimize tehditleri kabul edemeyiz. Hukuka, sınırlara, kültürlere saygı göstermeliyiz" şeklinde konuştu

KUZEY KORE YÖNETİMİNE TEPKİ 

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore'nin nükleer silah programıyla tüm insanlığı tehdit ettiğini ve bu ülkeye karşı tüm tedbirleri almaya ABD olarak hazır olduklarını söyledi.

ABD Başkanı Donald Trumn, Kuzey Kore yönetiminin kendi halkının açlıktan ölmesinden sorumlu olduğunu da iddia etti. 

Trump, "ABD eğer müttefiklerini korumak zorunda kalırsa Kuzey Kore'yi tamamen yok etmekten geri durmayız. BM, Kuzey Kore'ye karşı yaptırımlara imza atmalı. Bunun için Rusya ve Çin'e teşekkür ediyorum. Ancak daha fazlasını yapmamız gerekiyor" dedi.

"İRAN'LA ANLAŞMA ABD İÇİN UTANÇ KAYNAĞI"

İran'la yapılan nükleer anlaşmanın ABD için bir utanç kaynağı olduğunu da savunan Trump, İran'la anlaşma şu ana kadar yapılan en tek taraflı anlaşma" iddiasında bulundu.

ABD Başkanı Trump, terör örgütlerine destek veren ülkelerin dışlanması gerektiğini de söyledi. Trump, "Hizbullah, Taliban, El Kaide'nin karşısında durmalı. Birlikte olmalı, benzer örgütlere izin vermemeliyiz" dedi. 

Esad'ın kimyasal silahlar kullanması kabul edilemez" Eğer yasaklanmış kimyasal silahlar yaygınlaşırsa kimse güvende kalamaz"

"MÜLTECİLER İÇİN TÜRKİYE'YE TEŞEKKÜR"

ABD Başkanı Trump, Türkiye, Ürdün ve Lübnan'a savaştan kaçanlara kucak açtıklari için teşekkür ediyorum.

ÖNCEKİ HABERLER
Meksika'da 7,4 büyüklüğünde deprem
Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasında samimi sohbet
Cumhurbaşkanı Erdoğan BM'de konuştu
7 PKK'lı terörist öldürüldü
Genç kızın cesedi bilirkişi raporu için mezardan çıkarılacak!
Suudi Arabistan'dan Barzani'ye çağrı
FETÖ'nün medya yapılanması davasında karar
Kanserli adamdan felçli eşi için büyük fedakarlık!
Garanti Bankası’nda görev değişimi
ABD ve Alman şirketlerinden Türkiye'ye ambargo
Yorumlar 16 yorum