Canan Karatay'dan Ramazan öncesi ezber bozan bilgi

Prof. Dr. Canan Karatay, yaklaşan Ramazan Ayı öncesi yaptığı açıklamayla ezberleri bir kere daha bozdu.

İftar sofralarının vazgeçilmezi olan hurmayı hedefine koyan Canan Karatay, "Zeytinle açılacak oruç. Hz. Muhammed zeytinle açardı. Hurma nereden geliyor, İsrail'den, aklınızı başınıza alın" dedi.

"AKLINIZI BAŞINIZA ALIN"

İşte Canan Karatay'ın hurma ile ilgili açıklaması:

Zeytinle açılacak oruç. Hz. Muhammed zeytinle açardı. Hurma nereden çıktı? Hurma tamamen endüstriyeldir. Hurma nereden geliyor, İsrail'den, Tunus'tan geliyor. Aklınızı başınıza alın. Kutsal kutsal diyerek, kutsallığı kullanarak bizi sömürüyorlar.Gözümüzü açacağız. Zeytin çok önemlidir. Zeytinle açılır, hafif su içilir, çay içilir şekersiz olmak şartıyla.

"AYIPTIR GÜNAHTIR"

Biraz peynir, biraz zeytin, sonra bir çorba. Ondan sonra da ne pişirildiyse o yenir. Bir de bu ilanlarda ben söyleye söyleye galiba kalktı. İftar sofrasında nur yüzlü neneler dedeler. Ortada bir tane gazlı içecek. Nereden çıktı kardeşim? Gelenek olan bu mudur? Böyle bir şey var mı, ayıptır günahtır. Bizim mercimek çorbamız var, soğuk ayranımız var, ayran çorbamız var taze naneyle yapılan, buğdayla yapılan. Bizim tarhanamız var. Bunlar dururken o koca şişele senelerce satıldı.

  • Sağlık 15 Mayıs 2017 10:21
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Canan Karatay'dan Ramazan öncesi ezber bozan bilgi videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Yasin Karabıyık 15 Mayıs 2017 10:36 Hurmanın bir kısmı İsrailden geliyor, hemde diğer hurma çeşitilerine göre çok pahalıya satılıyor. İsrail menşeili hurmaların üretim yerine tepki olmasın diye İsrail yazmıyorlar, kudüs yazıyorlar.Lakin mesele israil olsaydı memlekette satılan yabancı menşeili ürünlerin dünyaca ünlü markaların neredeyse tamamı İsraili destekleyen fonlar tarafından yönetiliyor

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro