YAZARLAR

Hatice KÜBRA

Hatice KÜBRA

kubra@internethaber.com @htckubra rss Eklenme Tarihi: 23 Mayıs 2013 15:00 - Güncelleme: 28 Ekim 2015 23:14

Bir trafik canavarı olarak Türbanlılar!


"Türban değil başörtüsü" mevzusunu teğet geçerek konuya bodoslama dalacağım. İfade ne olursa olsun muhteva değişmiyor nasılsa.
 
Türban takmayan insanlar trafikte giderken boyunlarını sağa sola çevirmeden, gözleriyle 90 derece ve ötesi açılarda ne var ne yok çok net görebildiklerinden,
 
türban takan sürücülere araçlarında dikiz aynası kullanmak yasak olduğundan,

taktıkları türban, boyun hareketlerini engellediğinden hatta ve hatta beyne hava gitmesine mani olduğu için trafikte manevra yapabilme kabiliyetini yerlere indirdiğinden trafikte görüş mesafeleri kısıtlı.
 
Daha da ötesi var; giydikleri kıyafetler güneş ışınlarını yeterince alamadığı için kemik erimesine neden oluyor. Eee dolayısıyla direksiyon hakimiyeti ve gaz, fren dengesi de sıfırın altında.
 
Trafik kazalarının sebeplerine bakın isterseniz:

1- Aşırı hız 2- Türbanlı sürücü
 
Emniyet yetkililerini göreve çağırıyorum.

Nasıl ki trafikte alkollü sürücüler için alkol promil sınırı var, türbanlı sürücüler için de acilen "türban santim sınırı" getirilmeli.

Yolda çevirdikleri türbanlıların ellerinde cetvellerle türbanlarını ölçsünler. 3 cm geçene de gerekirse hapis cezası versinler.

Yoksa bu trafik terörünün sonu gelmeyecek!

Sonuç olarak; Evet, türban "görüş" mesafesini kısıtlıyor ama başlarını örtenlerinkinden çok türbanı kafaya takanlarınkini.
 
 PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bir trafik canavarı olarak Türbanlılar! yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Hatice KÜBRADİĞER YAZILARIHatice KÜBRA
TÜMÜ

GÜNCEL YAZILAR TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro