eposta yazdır zoom+ zoom-

BDP'li vekil bu ilden oy istemedi!

BDP'li vekil bu ilden oy istemedi!

BDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, kentte esnaf ziyareti sırasında Hakkarililerden oy istemediklerini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 29-11-2013 09:59 - Güncelleme: 17-10-2015 05:48

2014 yerel seçimler için Hakkarililerden oy istemeyeceklerini belirten Zozani, halkın kendi iradesiyle BDP'ye sahip çıkacağını söyledi.

BDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, BDP il Başkanı Rahmi Kurt ve Halkların Demokrasi Partisi İl Başkanı Rahmi Temel ile birlikte kent merkezinde esnafı ziyaret etti. Esnafın sorunlarını dinleyen Zozani, gazetecilere de açıklamalarda bulundu.

30 Mart 2014'te yapılacak yerel seçimlerde Hakkari halkından oy istemeyeceklerini ifade eden Zozani, halkın kendi idaresiyle BDP'ye sahip çıkacağını belirtti. Seçimlerde erde rakip tanımadıklarını dile getirdi Zozani, "Biz Hakkari halkına gidip oy istersek, buradaki halk bize güler. Zaten herkes tercihini kendi şahsında yapıyor, kendisine oy veriyor" dedi.

"BDP OLARAK İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"

2014 yerel seçimleri sonrası Türkiye'de ilk olabilecek uygulamalar yapacaklarını söyleyen Milletvekili Adil Zozani şöyle devam etti:

"Esasında yaptığımız uygulamalarla Türkiye demokrasisinin önünü açmaya çalışıyoruz. Mesela eşbaşkanlık sistemi uygulamamız Türkiye'de kabul gören bir uygulamaya dönüştü. Türkiye'de seçim sistemi antidemokratik bir sistemdir. Yani adayların kendi güçleriyle ön plana çıktığı ve halkın kabulüne dair bir sistem Türkiye'de yok. Biz de bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Pratik bir uygulamayla bu sıkıntıyı aşmaya çalışıyoruz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN BDP'li vekil bu ilden oy istemedi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR51 YORUM
  • yılmaz 29 Kasım 2013 15:04 hakariden bdp nin oy istemesine gerek yok pkk elli silahlı ev ev dolaşıyor

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro