eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan Sarıeroğlu'ndan dolar açıklaması

Bakan Sarıeroğlu'ndan dolar açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, dolar kurundaki düşüş eğilimin başladığını ve bu düşüşün devam edeceğini söyledi. Bakan Sarıeroğlu, Türkiye'nin çok güçlü bir ekonomiye sahip olduğunu ifade etti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 31-05-2018 23:47 - Güncelleme: 01-06-2018 00:20

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, dövizdeki dalgalanmayla ilgili kararların hızlıca alındığını söyleyerek dolar kurunda bir düşüşün başladığını ifade etti. Bakan Sarıeroğlu, bu konuda çok güçlü önlemlerin alındığını ve dolar kurundaki düşüşün devam edeceğini kaydetti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, döviz kurunun artışının önlenmesine yönelik çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Hükümetin bu konuda çok güçlü önlemler aldığını belirten Sarıeroğlu şöyle konuştu:

"TÜİK tarafından son iş gücü piyasası rakamları açıklandı, son istatistiklerde de 1 milyon 210 bin kişiye ek istihdam sağlamışız, geçtiğimiz şubattan bu şubata kadar. Hal böyleyken her şey pozitif giderken bir anda son bir ay içerisinde finans piyasalarında bazı dalgalanmalara maruz kaldık. Dünyanın içinden geçtiği sürecin kuşkusuz ki etkileri olmuştur ama hiçbir şekilde, gece yarısı saat 02.00-03.00'lerde doların bu şekilde yükseldiği başka bir örnek yaşanmamıştı. Bu bile sürecin ne olduğunu çok açık şekilde gösteriyor. 15 Temmuz'da başaramadıklarını, ülkemiz üzerinde ekonomiyle alakalı konularda oynanacak oyunlarla devreye sokmaya çalışıyorlar ama Allah'a hamdolsun ki eski Türkiye değiliz.

"GÜÇLÜ BİR SERBEST PİYASA EKONOMİSİNE SAHİBİZ"

Ekonomiyle alakalı 16 yıldır yaşanan siyasi istikrarın, hızlı karar veren ve dik duruş sergileyen ekonomi yönetiminin almış olduğu kararlarla güçlü bir serbest piyasa ekonomisine sahibiz. Bunun bütün araçlarını etkin şekilde kullanan bir piyasaya sahibiz. Yaşanan bu süreçte çok hızlı kararlar alındı ve bunlar uygulamaya kondu, şu anda dolar kurunda bir düşüş eğilimi söz konusu, daha da düşecek. Bu anlamda çok güçlü önlemlerimizi almış durumdayız." 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Bakan Sarıeroğlu'ndan dolar açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • Türkiyem 01 Haziran 2018 09:51 Dövizlerinizi TL ile degiştirin. Ist zaten DÖvizlerinizi Türkiyeden kazanmadınızmı , gebende Ülkemiz için yapıyoruz. Ülkemiz var oldugu a kazanıŕız . Yoksa

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro