eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan Arslan müjdeyi verdi! 12 gün sonra bitiyor

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, katıldığı televizyon programında 15 Temmuz şehitler Köprüsü'ndeki çalışmanın 25 ağustos'ta biteceğini açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-08-2017 11:45 - Güncelleme: 13-08-2017 11:45

Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan A Haber'de soruları yanıtladı. Bakan Arslan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki çalışma hakkında bilgi verdi. Arslan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki çalışmanın 25 Ağustos'ta biteceğinin müjdesini verdi.

Üçüncü havalimanı ile ilgili çalışmalar konusunda da bilgi veren Bakan Arslan, yeni havalimanında 6 pist olacağını ve bunların her birinin yanında 'yedek' pist olacağını açıkladı.

İKİ UÇAK AYNI ANDA İNİŞ YAPABİLECEK

Arslan, iki tanesinin başlangıçta açılacağını ve iki uçağın aynı anda iniş yapabileceğini söyledi. Arslan, zaman içerisinde de yolcu artışı ile paralel olarak 6 piste ulaşılacağını kaydetti. Arslan, altı pist tamamlandığında aynı anda 6 uçağın inebileceğini de sözlerine ekledi.

YHT HAVALİMANINDAN GEÇECEK

Arslan, havalimanına ulaşımla ile ilgili olarak da Gayrettepe'den üçüncü havalimanına metro olacağını ayrıca yüksek hızlı trenin de havalimanından geçeceğini belirtti.

AVRASYA TÜNELİ'NDEN GEÇEN ARAÇ SAYISI

Bakan Arslan Avrasya Tüneli'nden geçen araç sayılarıyla ilgili de resmi açıklamayı yaptı. Bakan Arslan, Avrasya Tüneli'nden, "Nisan'da 36 bin, Mayıs'ta 40 bin, Haziran'da 50 bin, Temmuz'da 49 bin, Ağustos'un ilk 12 gününde 51 bin araç geçti." dedi. Bakan Arslan geçişlerin her ay yüzde 10-15 üzerine konularak devam ettiğini vurguladı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bakan Arslan müjdeyi verdi! 12 gün sonra bitiyor haberine yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Misafir 13 Ağustos 2017 13:54 Samsun-Ankara hızlı tren ne oldu sayın bakan. bu hat Karadenizi Akdenize hızlı bir şekilde bağlayacak bunu biliyorsunuz değil mi. Ankara dan da Konya ile Akdenize ulaşması daha kolay olacak. hatta İstanbula otobüs ile gitmek yerine Ankara üzerinden hızlı trenle gitmek daha çabuk ve üstelik aynı fiyata olacak. ama bunu bilen BÜYÜK otobüs firmaları mı bu hattı istemiyor acaba !!! ince hesaplar mı var. insanın aklına herşey geliyor. Samsun-Ankara hızlı tren neden yapılamıyor. çok önemli bir hat.

    CEVAP YAZ 0 15
Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2017 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro