eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan Albayrak açıkladı: Nükleerden bile önemli

Bakan Albayrak açıkladı: Nükleerden bile önemli

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Türkiye'nin son dönemde bor madeni konusunda önemli çalışmalara imza attığına dikkat çekerek bunun nükleerden bile daha önemli olduğunu ifade etti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-06-2018 20:56 - Güncelleme: 12-06-2018 00:22

NTV ekranlarında yayınlanan programda gençlerin sorularını yanıtlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "2 yıldır bor üzerine ince bir siyaset yürüttük. Teknoloji ve trende sahip olmazsanız sadece pazar olursunuz. Boru işleyerek katma değeri yüksek ürünlere döndüreceğiz. Bor konusu nükleer konusundan bile daha önemli bir konudur." dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak'ın son dönemde yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamalarından satır başları şöyle;

Bu seçim diğer seçimlere göre daha sakin geçiyor. Enerjiyi bir vizyonla görmemiz gerekiyor. Türkiye enerji alanında çok önemli adımlar attı.15 Temmuz Türkiye tarihi için bir kırılmadır. Sınır ötesi süreç başladı, Kandil işi bitti artık.

BOR KONUSU NÜKLEERDEN ÖNEMLİ

2 yıldır bor üzerine ince bir siyaset yürüttük. Teknoloji ve trende sahip olmazsanız sadece pazar olursunuz. Boru işleyerek katma değeri yüksek ürünlere döndüreceğiz. Bor konusu nükleer konusundan bile daha önemli bir konudur.

PETROL VE DOĞALGAZ ARAMALARI

 Kara ve derin sondajcılığında önemli çalışmalar yaptık. Agresif biçimde arama ve sondaj çalışması başlattık. Sondaj yapacağımız yerleri belirledik, başlıyoruz.

Bölgenin en büyük enerji depolamasını gerçekleştiriyoruz. Rüzgar ve güneş enejisini önceliklendiriyoruz.

Partide hangi görev düşerse en iyi şekilde yaparız. Etkin ve katma değer yaratan bir süreç olacak. İnsan kaynağı sayı ve kalitesini sürekli artırıyoruz.

(Paris İklim anlaşması ve Türkiye)Anlaşmada Türkiye doğru sınıflandırılmıyor. Bu dönemin gençliği en kritik noktoda bulunuyor. Türkiye'nin bağımsız enerji stratejisi oluşturuldu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bakan Albayrak açıkladı: Nükleerden bile önemli haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • Balaban Beyi 12 Haziran 2018 09:09 Bor konusu çok önemli.İnşallah bu konuda bakan beyin dedikleri gerçekleşir..Bu Ülkemiz açısından büyük kazanç olacaktır...Başarılar Türk Milleti ve Türk Devletinin olsun...Allah yardımcımız olsun...

    CEVAP YAZ 0 3
KİMDİR ?
Berat Albayrak
BERAT ALBAYRAK KİMDİR?

Berat Albayrak, Enerji Bakanlığı'nın ardından yeni kabinede 9 Temmuz 2018 tarihi itibariyle Hazine ve Maliye Bakanı oldu. Peki Berat Albayrak aslen nereli, Erdoğan'ın kızı olan eşi kimdir? 21 Şubat 1978 yılında dünyaya gelen Berat Albayrak asl

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro