eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti'den Merkez Bankası Başkanı'na övgü dolu sözler

AK Parti'den Merkez Bankası Başkanı'na övgü dolu sözler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay'dan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'ya övgü dolu sözler geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-02-2015 14:52 - Güncelleme: 23-10-2015 17:22

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı , "Merkez Bankası Başkanımızı, başkan olmadan çok önce tanırım. Kendisine çok güvenirim ve çok başarılı da bir Merkez Bankası Başkanlığı yapıyor diye görüyorum" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın lojmanını boşaltması ve partiniz içinden ona yönelik istifa çağrıları çerçevesinde dolardaki yükselişi değerlendirebilir misiniz?" sorusu üzerine Atalay, bu konularda direkt bir bilgisinin olmadığını, lojmanla ilgili konuyu da basından takip ettiğini söyledi.

Parti içinde bu tür şeylerin konuşulabileceğini, insanların düşüncelerini söyleyebileceğini belirten Beşir Atalay, "Ama kurumlarımız kendi ilkeleri çerçevesinde çalışır. Ben doğrusu Merkez Bankası Başkanımızı, başkan olmadan çok önce, akademik hayattan, hayatın diğer kesimlerinden tanırım. Kendisine çok güvenirim ve çok başarılı da bir Merkez Bankası Başkanlığı yapıyor diye görüyorum. Benim değerlendirmem budur" dedi. Atalay, ekonominin kurallarına, alınan kararlara ve faiz tartışmalarına burada girmek istemediğini belirtti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AK Parti'den Merkez Bankası Başkanı'na övgü dolu sözler haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Erdoğana muhalif 11 Şubat 2015 16:02 Erdoağana zıt söylem ve tavırlar alan Fidan, Atalay, Babacan derken.. Sahi ne oluyor.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Beşir Atalay
BEŞİR ATALAY KİMDİR?

Başbakan Yardımcısı Beşir Aatalay 1947 yılında Keskin’de doğdu. 1959 yılında Keskin Atatürk ilkokulunu, 1962 yılında Kırıkkale ortaokulunu ve 1965 yılında Kırıkkale Lisesini bitirdi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1970 y

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro