eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti'de 3 vekil istifa mı ediyor? Elitaş'tan flaş açıklama

AK Parti'de 3 vekil istifa mı ediyor? Elitaş'tan flaş açıklama

Yeni kabinede kimlerin yer alacağı sorusu gündemdeki yerini korurken AK Parti'de bakanlık için milletvekillerinin istifa etmeyeceği öne sürülmüştü. AK Parti'nin önde gelen isimlerinden Mustafa Elitaş'ın '3 vekil istifa ederse sıkıntı olmaz' açıklaması istifa tartışmalarını yeniden gündeme taşıdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 02-07-2018 16:48 - Güncelleme: 02-07-2018 16:48

Resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti'nin 295 vekili var. Yeni sistemde vekillerin bakan olabilmesi için parlamentodan istifa etmeleri gerekiyor. 24 Haziran seçimlerinde 300 vekil sınırına çok yaklaşan AK Parti'de vekil sayısının azalmaması gerekçesiyle bakanlık için vekillerin istifa ettirilmeyeceği, bütün bakanların dışarıdan atanacağı iddiaları gündeme gelmişti. Tüm bu iddiaları ters köşe yapan açıklama AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan geldi.

Mustafa Elitaş, Kayseri'de milletvekili mazbatasını aldıktan sonra ziyaret ettiği Demirören Haber Ajansı'na konuştu.

'3 MİLLETVEKİLİ İSTİFA EDERSE SIKINTI OLMAZ': Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde bakanların Meclis dışından seçilecek olmasıyla ilgili, TBMM'deki dengeler açısından yeni Bakanlar Kurulu için AK Partiden milletvekili istifalarının olup olmayacağı yönündeki soruyu ise Mustafa Elitaş şöyle yanıtladı:

"3 civarında milletvekili arkadaşımız istifa ederse bizim Meclis'teki sayımızda herhangi bir değişiklik olmuyor. Hem başkanlık divanında hem de komisyonlarda bir değişiklik söz konusu olmuyor. AK Parti komisyonlarda tek başına yarısını temsil etme imkanı mevcut. Yani 3 civarında arkadaşımızda böyle bir sıkıntı olmayabilir. Tabii takdir Cumhurbaşkanımızın.''

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AK Parti'de 3 vekil istifa mı ediyor? Elitaş'tan flaş açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • ferdi 02 Temmuz 2018 21:50 bence çok kötü bir karar olur, TBMM çok önemli

    CEVAP YAZ 3 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro