eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti İzmir teşkilatından liste açıklaması

AK Parti İzmir teşkilatından liste açıklaması

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Başbakan Binali Yıldırım'ın İzmir'den aday gösterilmesinin kendilerine güç kattığını söyledi. Başkan Şengül, listelerin tüm teşkilatların görüşlerini alarak hazırlandığını ifade etti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-05-2018 20:34 - Güncelleme: 21-05-2018 20:34

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım'ın yeniden İzmir 1. bölge 1. sıra milletvekili adayı olarak gösterilmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

İl Başkanlığında AK Parti İzmir milletvekilleri adaylarıyla gazetecilere açıklamalarda bulunan Şengül, milletvekili adaylarının belirlenmesi sürecinde parti olarak tüm teşkilat mensuplarının görüşlerini aldıklarını belirtti.

Milletvekili adaylığının kişilere göre değil bazı kriterlere göre yapıldığını ifade eden Şengül, "Bir liste yapıldı. Teşkilatımızla bağlantıları, kadın, genç, ilimizde yaşayan Doğu ve Güneydoğulu vatandaşlarımızı Balkan göçmenlerini ve Roman kardeşlerimizi temsil edecek milletvekili adaylarımız istişareler sonunda belirlendi." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın tekrar listede olmasına çok sevindiklerini dile getiren Şengül, şunları kaydetti:

"İzmir'e gelmesi bize inanılmaz derecede güç kattı. Zaten İzmir'de böyle benimsenmiş, İzmir'in yakından tanıyıp sempati duyduğu ciddi bilgi birikiminin olması bizim için inanılmaz bir kazanç. Bu anlamda birçok yükümüzü alacaktır, hafifletecektir. Adaylarımızın hepsini tanıyoruz, teşkilatlarda olsun, sivil toplum örgütlerinde beraber çalıştık. Çok dengeli ve ortak akılla yapılmış bir aday listesi."

Şengül teşkilat olarak seçime hazır olduklarını, sahada AK Parti dışında bir partiyi görmediklerini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AK Parti İzmir teşkilatından liste açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 23 Mayıs 2018 23:51 hayret bişi kimi ilçeler kimi illeri gecebiliyor reklam çalışması konusunda ,bu tüm partlar için ortak izlenim

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro