YAZARLAR

Elçin Sevgi SUÇİN

Elçin Sevgi SUÇİN

sevgi.elcin.sucin@internethaber.com @ rss Eklenme Tarihi: 07 Şubat 2015 17:01 - Güncelleme: 28 Ekim 2015 15:18

Ah Eden! Kimliğimizin ve Kimsesizliğimizin Şirin Bahçesi

Yaşamak, en büyük sürprizdi bize! Ve öylesine büyüktü ki şaşkınlığımız.  Kelime kelime kalbimizi açtık birbirimize. Paylaşırsak anlarız sandık. Anlaşırız ve bir anlam biçeriz, bize bir kimlik gibi giydirilen yüzümüze!

Durmaksızın icat ettiğimiz silahlar ve soyduğumuz yüzümüzü yüzünüzde; bizi bir güvercin gibi sıkıştıran kalplerimiz, varlıkla yokluk arasında.

Ve şiddet, büyüttüğümüz bir duvar gibi dilimizde ve dinimizde an be an. Korkularımızın gizli sığınağı. Gururumuzu ve yenikliğimizi çürüttüğümüz mahzenlerimiz. Ve kalınlaştırdığımız korkunun ve kokunun şiddeti ölçüsünde.

Gördüğünüz, gösterdiğimiz yalnız tebessümümüz; her sabah gün doğarken canımızı kanırta kanırta ruhumuza dar gelen bir beden gibi giyindiğimiz.

Eksiltmedi yenikliğimizi, eksiltmez şaşkın kum taneleri gibi arz üzerinde yuvarlanan gözleriniz. Acılarınız, büyüyen bir gece gibi kaybolmuş ruhlarımız üzerinde; çoğaltır üşümüşlüğümüzü, bütün işaretlerin silindiği bu bahçede.

Ah Eden! Kimliğimizin ve kimsesizliğimizin şirin bahçesi. Görünsen bir kez daha bütün gerçekliğinle! Ve emzirsen bütün korkularımızı, ölümsüzlüğün sütüyle. Dinse sızılarımız. Çığlıklarımız sussa. Ve çeksek, bizi birbirimizden eksilten tırnaklarımızı sonsuzluğun o iyileştirici  sevgisiyle.

Ey mavi gökyüzü! Ey bütün yoklukların ve yoksullukların genişleyen çatısı. Gözyaşlarımızla yazdığımız bu kitaplar sana. Oku! Oku ve anla bizi, Yusuf’unu yitirmiş Yakup’un hasretiyle.

 
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ah Eden! Kimliğimizin ve Kimsesizliğimizin Şirin Bahçesi yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Elçin Sevgi SUÇİNDİĞER YAZILARIElçin Sevgi SUÇİN
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro