eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD’nin güvenli bölge teklifine Ankara’dan ilk yanıt

ABD’nin güvenli bölge teklifine Ankara’dan ilk yanıt

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Tillerson'un Suriye sınırı boyunca 30 kilometrelik hat oluşturma teklifine ''Süreçte ABD ile güven kaybı yaşandı. Güven yeniden tesis edilmeden bu konuların görüşülmesi doğru değil. Önce somut adımlarla güven tesis edilmeli “ dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 25-01-2018 12:44 - Güncelleme: 25-01-2018 16:12

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Fransa’da ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile yaptığı görüşmede, gündeme gelen 30 km derinlikte tampon bölge konusundaki ilk değerlendirmesinin ardından Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'dan da Tillerson'un önerisine cevap geldi.

KONUŞULACAK BİR KONU DEĞİL: Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ: "Güvenli bölge, ayrıca konuşulacak bir konudur. Zeytin Dalı Harekatı'nın durdurulması veya noktalanması için konuşulacak bir konu değildir" dedi.

''ABD İLE GÜVEN KAYBI YAŞANDI'': Hürriyet'e konuşan Çavuşoğlu “Süreçte ABD ile güven kaybı yaşandı. Güven yeniden tesis edilmeden bu konuların görüşülmesi doğru değil. Önce somut adımlarla güven tesis edilmeli “ dedi.

''ÖNCE GÜVENSİZLİK ORTAMI GİDERİLMELİ''
İki ülke arasında güven kaybı yaşandığını belirten Dışişleri Bakanı “maksatları ne bilmiyoruz, önce güvensizlik ortamı giderilmeli” diye konuştu.

ABD 'GÜVENLİ HAT' ÖNERİSİ YAPMIŞTI
ABD'li mevkidaşıyla yaptığı görüşmeyi anlatan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Tillerson'a 'Taciz olursa müdahale ederiz' dedim. Tillerson, 'Türkiye ile karşı karşıya gelmek istemeyiz' dedi; 30 kilometrelik güvenli hat önerisi yaptı. ABD YPG'ye verilen desteği sonlandırmalı" ifadesini kullanmıştı.

Türkiye'den ABD'ye güvenli hat için şok yanıtı!

ABD'den Türkiye'ye flaş Suriye teklifi!

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN ABD’nin güvenli bölge teklifine Ankara’dan ilk yanıt haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • Aynen Öyle 25 Ocak 2018 14:34 Aldın mı cevabını. Tam isabet

    CEVAP YAZ 1 2
KİMDİR ?
Mevlüt Çavuşoğlu
MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU KİMDİR?

1968 Alanya doğumlu Mevlüt Çavuşoğlu, 64. Hükümet Avrupa Birliği Bakanı görevini yürütmektedir.  Özel H. Emin Paşa Lisesi’ni birincilikle tamamlayan Çavuşoğlu, 1988 yılında Ankara &Uum

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro