eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD'den çarpıcı İran itirafı! Hedef alabilirler

ABD'den çarpıcı İran itirafı! Hedef alabilirler

ABD'nin son Şam Büyükelçisi Robert Ford, İran ve Suriye'yle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ford İran'ın ABD'ye karşılık verebileceğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 12-04-2017 09:37 - Güncelleme: 12-04-2017 09:37

ABD'nin son Şam Büyükelçisi Robert Ford, Suriye'de Beşşar Esed rejimine yönelik saldırıların devam etmesi gerektiğini belirterek, "Esed hemen hemen kesin tekrar kimyasal silah kullanmaya çalışacaktır." dedi.

CBS kanalına konuşan Ford, ABD'nin Suriye rejimine ait Şayrat Hava Üssü'ne yaptığı hava saldırısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

YİNE KİMYASAL SİLAH KULLANILABİLİR

Esed rejimine yönelik saldırıyı "çok iyi" sözüyle değerlendiren Ford, "Esed'in kimyasal silah kullanımının önüne geçmek adına önemli bir adımdı fakat bu sadece bir adımdır. Esed hemen hemen kesin tekrar kimyasal silah kullanmaya çalışacaktır. Rusları Esed'in kimyasal silah kullanımını durdurmak için ikna etmek çok zor olacak." diye konuştu.

BÜTÜN TARAFLARLA KONUŞULMALI

Ford, Esed yönetimine İran ve Rusya'nın desteği olduğu sürece ABD'nin Suriye'de rejim değişikliği istemesinin gerçekte bir karşılığı olmayacağını söyledi. Suriye'de bütün taraflarla yeni bir hükümetin kurulması için pazarlık yapılması gerektiğine değinen Ford, İran'ın ABD'nin tekrar Esed'e saldırması durumunda karşılık vereceği yönündeki tehdidinin sorulması üzerine şunları kaydetti:

İRAN'IN BİZE KARŞILIK VERECEK BİR KAPASİTESİ VAR

"İran'ın bize karşılık verecek bir kapasitesi var. Mesela, şu anda Irak'ta bulunan askerlerimizi hedef alabilirler. Bu diplomatik anlamda dikkat edilmesi gerekilen bir durum. Esed'in tekrar kimyasal kullanmamasını sağlamak ve aynı zamanda İran'ın bölgede bulunan milisleri üzerinden Irak'ta bize saldırmasını önlemek gerekiyor."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN ABD'den çarpıcı İran itirafı! Hedef alabilirler haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • hakan 12 Nisan 2017 17:52 iranın sesi çok çıkıyor ama müslümanları katletmekten başka birşey yapmıyor. abd ile danışıklı dövüş yapıyor sadece yalan dolan

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro