HABER /  GÜNCEL

Zonguldak'ta okullar tatil mi 7 Ocak kar tatili açıklaması

ZONGULDAK'ta kar yağışı başladı meteorolojinin günler öncesinden yaptığı kar yağışı uyarısı tuttu. Zonguldak'ta gece başlayan kar yağışı gündüz etkisini arttırdı ve Zonguldak Valiliği 7 Ocak pazartesi günü okulların tatil edildiğini açıkladı. Zonguldak'ta kar yağışı bugün yer yer etkisini arttırarak devam edecek.

ZONGULDAK'ta kar yağışı gece saatlerinde başladı ve kısa sürede etkisini arttırdı. Zonguldak Valiliği ise bugün yani 7 Ocak pazartesi günü il merkezi, belde, bağlı köyler, Kozlu ve Kilimli ilçelerinde okulların tatil edildiğini açıkladı. Zonguldak'ta il merkezi, belde, bağlı köyler, Kozlu ve Kilimli ilçelerinde kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

Zonguldak Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, il merkezi, belde, bağlı köyler ile Kozlu ve Kilimli ilçelerinde, yaygın,örgün ve özel eğitim kurumlarında eğitime bugün ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU NASIL: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu,nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle kar, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Muğla ve Aydın çevrelerinde yağmur şeklinde görülecek yağışların, Bugün Hakkari ve Şırnak'ın doğusunda, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Tunceli, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır'ın kuzey ve doğusu, Batman, Siirt, Muş'un batısı ile Elazığ'ın kuzey ve doğusunda yoğun kar şeklinde (20-50 cm.) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey,iç ve doğu kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimler Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların; Bugün Hakkari ve Şırnak'ın doğusunda, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Tunceli, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır'ın kuzey ve doğusu, Batman, Siirt, Muş'un batısı ile Elazığ'ın kuzey ve doğusunda yoğun kar şeklinde (20-50 cm.) olması beklendiğinden başta çığ tehlikesi olmak üzere buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimleri ile Marmara'da yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÖNCEKİ HABERLER
Deniz Çakır ve Elif Gürbüz'ün örtüsüne uzanan kirli el! Hadi Özışık yazdı
Fenerbahçe aradığı orta sahayı İngiltere’de buldu
Samsun'da okullar tatil mi 7 Ocak valilik tatil açıklaması
Dağıtım iznindeki er intihar etti
Gabon'da askeri darbe bildiri okuyan askerler yakalandı
AÖL 1. dönem sınavı ne zaman yapılacak ders ekle/sil
Yorumlar