BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  GÜNCEL

Yunanistan'dan şaşırtan bayrak krizi tepkisi

Türkiye'ye karşı açıklama ve icraatı ile sık sık gerilime yol açan Savunma Bakanı Panos Kammenos Didim açıklarında Kerdo kayalığına Yunan bayrağı dikilmesini eleştirdi.

Abone ol

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, Ege Denizi'nde bir kayalığa Yunan bayrağı diken kişileri eleştirerek, ''Bayrak dikmek bu girişimi yapana sorumluluk yükler. Bu kişi de girişiminin arkasında durma imkanına sahip biri olmalı.'' dedi.

ammenos, Yunan Meclisinde yaptığı konuşmada Ege Denizi'nde bir kayalığa bayrak dikme girişiminde bulunan kişilere yönelik "sorumluluk" eleştirisinde bulundu. 

Bu tür bir faaliyette bulunan kişilerin güvenlik güçlerini bilgilendirmesi gerektiğine dikkati çeken Kammenos, "Biri eline bayrak alıp bir yere çekerse, kendisinin o bayrağı sonuna kadar kanıyla müdafaa edeceğini de garanti etmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Kammenos, bayrağın güçlü bir ulusal egemenlik sembolü olduğunu vurgulayarak, "Bayrak dikmek bu girişimi yapana sorumluluk yükler. Bu kişi de girişiminin arkasında durma imkanına sahip biri olmalı.” değerlendirmesinde bulundu. 

Ege'de yeni kriz! Başbakan açıkladı: O bayrak indirildi

 BAYRAK KRİZİNİN GELİŞİMİ: Başbakan Binali Yıldırım pazartesi günü yaptığı açıklamada, Didim açıklarında yerleşim yeri olmayan bir kayalığa Yunan bayrağı dikme girişimi olduğunu ve Türk Sahil Güvenlik ekiplerinin müdahale ederek Yunan bayrağını kaldırdıklarını açıklamıştı.

Yıldırım, "Tehlikeli provokasyonu önleyen Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, SAT komandolarımız ve Sahil Güvenlik görevlilerimizi tebrik ediyorum. Kışkırtma ve oldubittilere müsamaha gösterilmeyeceğinin bilinmesini istiyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Dimitris Canakopoulos ise Kerdo (Anthropofagos) kayalığından Yunan bayrağının indirilmesinin Yunan Genelkurmay Başkanlığı (GEETHA) tarafından teyit edilmediğini ifade etmişti. 


Canakopoulos ayrıca, "Böyle bir bölgede bayrak (dikmek) bir dış politika eylemidir. Dolayısıyla, Ege'de 40 yıldır hakim olan mevcut durumdan dolayı bu tür girişimlerden kaçınılması faydalı olur." değerlendirmesinde bulunmuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul'da terör saldırısı alarmı! Bu semtlerde 10 gün içerisinde...
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Otomobilin arka koltuğunda korkunç ölüm
Bahçeli'den zirve sonrası kritik adım! Başkanlık divanını topladı...
Kurban bayramı ne zaman-kaç gün sürüyor arefe günü tarihi
İşadamı otomobilinde kurşunlanarak öldürüldü
Çarşema Sor nedir? Ezidilerin bayramı Çarşema ne demek?
Oruç fidyesi günlük ne kadar oldu Ramazan 2018 Diyanet açıkladı
İran açık açık tehdit etti! Her silahı yapar ya da alırız...
Macron'un kuyruk acısı dinmiyor! Türkiye'ye karşı...
Yorumlar 3 yorum