BIST 4.928
DOLAR 19,03
EURO 20,53
ALTIN 1.194,45
HABER /  GÜNCEL

Yüksekova'da PKK'ya bir darbe daha!

Yüksekova'da terör örgütüne yakın bir haber ajansı tarafından servis edilen kamuflajlı teröristler, düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi.

Abone ol

Yüksekova'da daha önce kamuflajlarıyla poz veren PKK'lı teröristlerin tamamı etkisiz hale getirildi. Çatışmalarda 13 terörist öldürülürken son iki günde etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısının 40'a yükseldiği belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Hakkari Yüksekova'da bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek için operasyonlara devam ediliyor. Bugünkü çatışmalarda 13 terörist daha öldürüldü. Öte yandan PKK'lıların karargah olarak kullandığı alan ve bölgedeki tüm teröristler temizlendi.

KAMUFLAJLI TERÖRİSTLERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Yüksekova'da, geçtiğimiz Şubat ayında PKK'nın yeni oluşumu YPS mensupları, beyaz kamuflajlı ve tek tip kıyafetleriyle poz vererek PKK propagandası yapmayı amaçlayan teröristler de öldürüldü.

Teröristlerin kendilerine asker görünümü vermeye çalışmaları da dikkat çekmişti. PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın posteri ile PKK, KCK ve YPS paçavralarını taşıyan teröristler, fotoğrafları PKK'ya yakınlığıyla bilinen Fırat haber Ajansı'na yayınlatmıştı.

Güvenlik güçleri, bölgeyi teröristlerden temizledikten sonra aynı yerde poz verdi.