BIST 1.314
DOLAR 7,88
EURO 9,34
ALTIN 478,60
HABER /  GÜNCEL

YÖK'ten 'sehven' skandalı! Marmara Üniversitesi'nde...

Geçtiğimiz ay öğrenci alınmayacağı duyurulan Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü'nün, YÖK tarafından 'yanlışlıkla' kapatıldığı ortaya çıktı. Üniversiteden yapılan açıklamada hatanın giderildiği, önümüzdeki yıllarda öğrenci alımlarının devam edeceği bildirildi.

Abone ol

Geçtiğimiz ay Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü'nün fakülte kurul kararıyla ‘yer sorunu' nedeniyle belirsiz süreyle öğrenci almayacağı duyurulmuş, bu gelişme "Müzik bölümü kapatıldı" şeklinde kamuoyuna yansımıştı.

Marmara Üniversitesi'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, olayın bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığı, YÖK'ün bölümü yanlışlıkla kapattığı ortaya çıktı.

HATA DÜZELTİLDİ, ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA YAPILDI

Yapılan resmi yazışmalar sonucu YÖK'ün hatası düzeltildi. Konuyla ilgili Marmara Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Üniversitemizin Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesindeki Müzik Bölümüne mekân problemleri (fiziki koşullar) nedeniyle 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde öğrenci alımının durdurulması amacıyla Yükseköğretim Kuruluna iletilen talebimiz, Yükseköğretim Kurulu tarafından sehven “kapatılması” şeklinde algılanmış ve Yükseköğretim Yürütme Kurulunca 18.04.2018 tarihinde bu yönde alınan karar tarafımıza bildirilmiştir.

"ÖĞRENCİ ALIMI YAPILACAKTIR"

Yapılan görüşmeler sonucunda daha önce alınmış olan bu karar, Yükseköğretim Yürütme Kurulu 16.05.2018 tarihinde aldığı bir karar ile düzeltmiştir. Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümüne, anılan mücbir sebepler dolayısıyla 2018-2019 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınamayacaktır. Ancak, alt yapı sorunlarının çözüme kavuşturulmasını müteakiben, sonraki senelerde öğrenci alımı yapılacaktır."

ÖNCEKİ HABERLER
Meral Akşener'e Rize mitingi öncesi büyük şok!
FETÖ çatı davasında o isimler için müebbet kararı
Salih Müslüm'den küstah 'Türkiye' açıklaması!
Bakan açıkladı: Mecburi hizmet bitiyor!
Flaş karar: O iki gün AVM'ler kapalı olacak!
Çukur 105. bölüm ilk sahne: 4. sezon 13. bölüm
Yorumlar 3 yorum