BIST 1.483
DOLAR 7,17
EURO 8,74
ALTIN 415,54
DÜNYA

Yıl sonunda üretime geçecek olan uçan araba

ABD’li arama motoru Google’ın kurucularından olan ve şu an da yöneticilik yapan Larry Page tarafından finansal olarak desteklenen uçan otomobil üretim şirketi Kitty Hawk’ın ürettiği ilk prototip tanıtıldı.

Dünya’nın en ünlü arama motoru Google’ın kurucularından Larry Page, uzun süredir uçan otomobil üretme planlarından söz ediyordu.

Tamamen kişisel yatırımıyla, iki ayrı geliştirme şirketini finansal olarak destekleyen Larry Page, bu iki şirketteki mühendislerin birbirleriyle rekabeti sonucu uçan otomobil tasarlama çalışmaları yapıyordu. Bu çalışmalar sonucunu verdi ve Kitty Hawk şirketi uçan otomobil prototipini yayınladı.

Futurism.com’un haberine göre Kitty Hawk Flyer adı verilen uçan otomobil, tamamen elektrikli şekilde üretilen uçan bir jetskiyi andırıyor. Oldukça yüksek bir hareket kabiliyetine sahip olan Kitty Hawk Flyer, havada olmadığı zamanlarda sadece suda hareket edebiliyor.

Şirket, kullanıcıların otomobili kullanmayı birkaç dakikada öğrenebileceği iddiasına bulunurken ABD Federal Havacılık İdaresi'nden yasal izinleri alınan otomobili sürmek için pilot lisansına sahip olmak gerekmeyecek.

Evi deniz veya göl kenarında olanların rağbet etmesi beklenen otomobil, havadan da yolcularını yine başka bir deniz veya göl kenarına götürebilecek.

Bu yılın sonunda seri üretimine geçilecek otomobilin, fiyatı konusunda henüz bir açıklama yapılmazken ön satış için 100 dolarlık bir başvuru şartı koşuluyor. Kitty Hawk firması, bu ön satış başvurusu yapan kişileri satın alma listesine ekliyor ve aracı ilk olarak onlara ulaştıracağını garanti ediyor.

Araçların teslim tarihinin ise 2020 yılı olması bekleniyor.

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Mucize kurtuluş kameraya böyle yansıdı!
Kara Sevda 66. bölüm 2. fragmanı
No: 309; 45. bölüm fragmanı
Evlat Kokusu 7. bölüm 2. fragmanı
Ağlayan bebeği bir anda böyle uyuttu!
Yavru kedilerle fotoğraf çektirmek isteyen adamın dramı!
Yıldız Tilbe Bahar Candan ile düet yaparsa...
Abdullah Gül meselesi AK Partili Turan açık açık söyledi
Sakarya'da 20 kişi tabanca ve pompalılarla iş yerini taradı
Google’ın kurucusunun uçan otomobili tanıtıldı