HABER /  EKONOMİ

Yiğit Bulut'tan sıradışı dolar yorumları son çivi için...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanı Yiğit Bulut'tan ilginç dolar yorumları geldi. Yiğit Bulut dolar kuru tahminleri için de 3.50 liranın altını işaret etti.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ekonomi Başdanışmanı ekonomist Yiğit Bulut, doların düşüşünü değerlendirdi.

Bulut dolar yorumunda "Özetle "3.57’yi aşağı kırdığı anda 3.34’tür bu kurun değeri. Şu anda 3.57’yi test ediyor. 3.50’yi test ediyor. 3.50 sınırını kırdığı zaman orası tabutun son çivisi" dedi.

Yiğit Bulut, "Ağustos 2015'te ilk defa dolar 3 TL'nin üstüne çıktı. O gün tv de şunu demiştim: '3 TL üzerinde hareket anomalidir bulaşmayın TL enstrümanlarda kalın" dediğini anımsattı.

"Yani TL’de kalanlar TL’ye güvenenler dolara euroya hiç bulaşmayanlar bugün itibarıyla dolar alanlara göre çok daha karlı pozisyondalar" diyen Bulut şunları söyledi:

DOLARDA KALANLAR DAHA BÜYÜK ZARAR EDECEK

-Önümüzdeki günlerde dolar alanların veya dolar spekülasyonu yapınca elinde dolar kalanların çok daha büyük zarar ettiğini göreceğimiz günler geliyor gibi.

YATIRIMCILAR AVRUPA'YI CİDDİYE ALMADI

-Avrupa’dan bir karar geldi. Türkiye’yi siyasi denetime alacakmış da, şöyle yapacakmış böyle yapacakmış. Sayın Cumhurbaşkanımız da cevap verdi “Tanımıyoruz, siyasi ve çarpıtılmış bir karardır. Bunu tanımıyoruz”.

-Ama önemli olan şu; karar açıklandı dolar 3.60 oldu. 10 saniye kalamadı 3.60’ta. Yabancı satışı geldi hemen 3.57’ye kadar düştü. Yani Avrupa Birliği’nin Türkiye ile ilgili aldığı karar uluslararası yatırımcılar tarafından hiç ciddiye alınmadı. Türkiye tarafından hiç ciddiye alınmadı. Dünya tarafından hiç ciddiye alınmadı. Yani baktığımız zaman yeni bir Türkiye var artık.

3,50 TABUTUN SON ÇİVİSİ

-Hala satıyorlar. Grafiği görüyorsunuz. Aşağı eğilimli bir grafik. Şu an 3.57. yarın sabah baktığınızda daha da aşağıda görebilirsiniz. 3.57’yi aşağı kırdığı anda 3.34’tür bu kurun değeri. Şu anda 3.57’yi test ediyor. 3.50’yi test ediyor. 3.50 sınırını kırdığı zaman orası tabutun son çivisi.

YURT DIŞI SEYAHATLERİ VE TURİZM DOLARI AŞAĞI ÇEKECEK

Ayrıca Erdoğan'ın Çin, Hindistan, Rusya ve Amerika seyahatleri sonrası yeni anlaşmalar ve yeni girişler olabilir. Artan turizm de kuru aşağı çekecektir.

Dolar tahminleri şaştı kur dip yaptı (Dolar kaç TL 27 Nisan 2017)

ÖNCEKİ HABERLER
Başbakan Yıldırım'dan Medvedev'e telefon!
Cumhuriyet'in 100. yılına rekorla girilecek
Gökçek'ten Ahmet Hakan'a bomba takım elbise önerileri
ALES giriş belgeleri erişime açıldı!
Bill Cosby artık hiç göremiyor
Benzin ve motorin fiyatı en ucuz hangisinde? Opet, BP, PO ve Shell fiyatları
Yorumlar 19 yorum