BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  GÜNCEL

Yeni KHK geliyor listeler hazır bir iki gün içinde çıkacak

FETÖ’nün ‘Mor Beyin’ tuzağıyla telefonlarına iradelerinin dışında ByLock indirilenler için yeni KHK geliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nda listeler hazırlandı. KHK bir iki günde çıkacak.

Abone ol

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin’in, Eğitim İş Sendikası ile yaptığı görüşmede, “Mor Beyin” mağduru öğretmenlerle ilgili listenin hazırlandığını, iade KHK’sının bir iki gün içinde çıkacağını söylediği öğrenildi.

MEB, eğitim alanında yaşanan son gelişmelerle ilgili görüş paylaşımında bulunmak üzere eğitim sendikalarıyla biraraya gelmeye başlarken, son ziyaret Eğitim-İş Sendikası’na gerçekleştirildi. Milliyet'in haberine göre, Eğitim İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım ve sendika yöneticileri görüşmede, OHAL KHK’sı ihraçları, Öğretmen Strateji Belgesi, performans uygulaması, dini vakıflarla imzalanan protokoller, yenilenen sınav sistemi ve müfredata ilişkin hazırladığı, “Eğitimde Yaşanan Sorunlar” raporunu bakanlığa sundu.

Bakanlık bürokratlarının da konu konu itirazları not alarak gerekenlerin yapılacağını belirttiği ve sendika ile iletişim kanallarının bundan sonra daha açık tutulması konusunda adım atacaklarını söyledikleri öğrenildi.

‘DÖNECEKLER’

Toplantıda, bakanlık bürokratlarının Eğitim İş’in raporlaştırdığı sorunlara ilişkin tek tek not aldığı öğrenildi. Eğitim İş’e bakanlık tarafından az sayıda olmasına karşın üyeleri hakkındaki ihraçlar ve açığa alınanlar konusunda girişimlerde bulunulacağı bilgisi verildi. FETÖ’nün, “Mor Beyin” ve çeşitli uygulamalarla binlerce kişiyi mağdur ettiğinin ortaya çıkmasının ardından edinilen bilgiye göre Müsteşar Yusuf Tekin’in de toplantıda, “Mağdurlar için iade listelerini hazırladık. KHK’nın 1-2 gün içerisinde yayımlanmasını bekliyoruz. Bu öğretmenler mesleklerine geri dönecekler” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Dolarda düşüş sürüyor ne kadar oldu 5 Aralık dolar fiyatı
Emekliye intibakta son durum ne yasa çıkacak mı?
İran'da son durum! Ülkede alarm büyük korku var
Başbakan Yıldırım: Bu davadan bir şey çıkmaz ama asıl...
ABD'nin Türkiye planı asıl dava yeni başladı
Türkiye bu adamı konuşuyor! Borç biletle servet kazandı
AK Parti'den taşeron işçi üyelerine uyarı
Murat Hazinedar FETÖ'cü mü? Eşi Özlem Hazinedar'ın olay ortaklığı
İki ilde grip alarmı: : Bu sene ağır yaşanacak
Fethi Sekin kimdir eşi nereli İzmir şehidinin yıllar önceki fotoğrafına bakın
Yorumlar 4 yorum