BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  GÜNCEL

Yeni Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez kimdir nereli

Fatih Dönmez Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı mı oldu sorusu bu akşam yanıt buldu. Fatih Dönmez'in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı için adı konuşulmaya başlandı. Fatih Dönmez kimdir nereli bakanlar listesinde adı var mı?

Abone ol

Fatih Dönmez'in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olacağı konuşuluyor. Kabine listesinde kimlerin yer alacağı merak ediliyor. Yeni kabinenin açıklanmasına kısa bir süre kaldı. Peki Fatih Dönmez nereli? kimdir? Kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olacak mı? İşte detaylar...

Fatih Dönmez kimdir? Yeni kabinenin bugün 21.30 gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor. Yeni kabinenin açıklanması ile birlikte bakanların kim olacağı merak edilmeye başlandı. Kulislerde konuşulanlara göre Fatih Dönmez'in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olacağı konuşuluyor. Peki Fatih Dönmez kimdir? Kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Nereli? Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı mı olacak? Merak edilen soruların cevapları detayları ile haberimizde...

Fatih Dönmez Kimdir?

Fatih Dönmez, 1965 yılında Bilecik’te doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul’da tamamladı. 1987 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2005 yılında e-MBA sertifika programını tamamladı. İş hayatına NETAŞ’ta Ar-Ge mühendisi olarak başladı. İş hayatı boyunca enerji ve Telekomünikasyon firmalarında değişik kademelerde yöneticilik yaptı.

1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İGDAŞ’ta Etüt ve Proje Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

2002 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirakler Daire Başkanlığında, İştirakler Genel Koordinatörü olarak; İBB iştiraklerinin yönetim kurullarında başkan ve üye olarak görev yaptı. Türkiye Elektrik Sanayi Birliği’nin (TESAB) kurucuları arasında yer alan Dönmez, aynı zamanda TESAB yönetim kurulu üyeliği de yaptı.

4 Ocak 2008’de EPDK Kurul üyeliğine atanan Dönmez, EPDK’nın üyesi olduğu ERRA’da (Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği) 2008 ve 2010 Genel Kurullarında üye ülkelerin temsilcileri tarafından Yönetim Kurulu üyesi seçildi. ERRA’nın strateji raporunun hazırlanmasına öncülük ederek, arz güvenliği komitelerinde görev aldı.

Enerji sektöründe birçok yazı ve rapora imza atarak; arz güvenliği, enerji yoksulluğu, doğal gaz projeksiyonları, enerji sektöründe Ar-Ge, stratejik planlama, performans yönetimi, fizibilite hazırlama, organizasyon geliştirme ve şirketlerin AB’ye uyumu gibi konularında çalışmalar yürüttü.

24.12.2015 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarlığına atanan Fatih Dönmez, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sosyal medyada yayılan listede şu isimler bulunuyor:
Mustafa Varank Sanayi Bakanı
Berat Albayrak Ekonominin başına geçti
Murat Kurum - Çevre ve Şehircilik Bakanı (Emlak Konut Müdürüydü)
Süleyman Soylu - İçişleri Bakanı
Abdülhamit Gül - Adalet Bakanı
Mevlüt Çavuşoğlu - Dışişleri Bakanı
Ziya Selçuk- Milli Eğitim Bakanı (Maya Okulları'nın sahibi)
Hulusi Akar - Genelkurmay Başkanı Hulisi Milli Savunma Bakanı
Fettah Tamince - Kültür ve Turizm Bakanı
Cahit Turan - Ulaştırma Bakanı
Fatih Dönmez - Enerji Bakanı
Fahrettin Koca - Sağlık Bakanı (Medipol Üniversitesi ve Medipol Hastanesi'nin sahibi)
Bekir Pakdemirli - Tarım ve Orman Bakanı
Mehmet Muharrem Kasapoğlu - Spor bakanı (Spor Toto'nun başındaydı.)

ÖNCEKİ HABERLER
Yeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kimdir nereli
Yeni kabine canlı yayını Erdoğan bakanları açıklıyor izleyin!
Taciz skandalında ünlü yapımcı yine serbest
Tunceli'de bir terörist etkisiz hale getirildi
Mehmet Muharrem Kasapoğlu kimdir bakın kimin damadı
Molotoflu saldırı sanığı PKK'lı parmak izinden yakalandı
Bekir Pakdemirli kimdir Albaraka - Turkcell ve Bim yöneticisi babası ise...
Milli Piyango 9 Temmuz çekilişi sorgulama TAM LİSTE
Cahit Turhan kimdir aslen nereli eşi ve çocukları
Fettah Tamince kimdir Rixos'un sahibi nereli eşi ve çocukları
Yorumlar