BIST 1.414
DOLAR 8,72
EURO 10,40
ALTIN 500,60
HABER /  EKONOMİ

Yeni borç yapılandırma detayları cezalar silindi!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeni borç yapılandırmanın detaylarını anlattı. Ağbal, borç yapılandırmada ana paranın aldığını cezaların ise silindiğini açıkladı.

Abone ol

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 7020 sayılı yeni yapılandırma kanunu ve mevcut yapılandırma kanununa ilişkin basın toplantısı düzenledi.Ağbal, "Yeniden yapılandırmada alacağın aslını alıyoruz cezadan vazgeçiyoruz" dedi.

Ağbal, "Yeniden yapılandırmadan 6 milyon vatandaşımız yaralandı. Bugüne kadar 8,5 milyon başvuru aldık 80 milyar TL yapılandırdık. Yendien yapılandırma kanununda ilk iki taksiti ödemek şart. Peşin veya ilk taksiti ödeyemeyen vatandaşlarımıza bir şans daha verdik Trafik para cezalarında ödenmeyen her ay için aylık yüzde 5 faiz alıyoruz. Peşin ödemeyi seçmiş vatandaş taksitli ödemeye geçebiliyor" açıklamasını yaptı.

SON GÜN 31 MAYIS

"Bu derece önemli imkanlar sunan kanundan yararlanmak için son gün 31 Mayıs" diyen Ağbal, bu sürenin uzamasının söz konusu olmadığını söyledi.

21 MİLYAR LİRA TAHSİLAT YAPILDI

Alacakları yeniden yapılandırma kanun teklifi kabul edildi Ağbal  şunları söyledi: 

"Yapılandırma için 100 bin afiş hazırlayarak vatandaşlarımızın görmesini sağladık. Kamu spotları yayınladık. 2 milyon adet SMS gönderdik vatandaşlarımıza. 1 milyon 868 bin 551 kişiye mektup gönderdik. Birinci taksit veya peşin ödemesini yapmayan vatandaşlarımıza mektup gönderdik. Kendilerini bilgilendirdik. Bu yasa olağanüstü kolaylık getiriyor. Prim ödemelerinde ciddi imkanlar sunuyor. Vatandaşlarımızın yararlanmasını sağlamak bizim görevimiz. Hatırlatma konusunda da olumlu dönüşler yaptık. Vergi dairesi başkanlarımıza, illerindeki tüm meslek kuruluşlarıyla işbirliği yapmaları için talimat verdik. İllerde çeşitli toplantılar düzenlendi. Kampanyalara destek verenlere de teşekkür ederiz. Son 3 günümüz kaldı. Yoğun çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni yıldan bugüne kadar 21 milyar lira tahsilat yaptık. Mayıs ayı içinde birinci taksit veya peşin ödemeleri alacağız. Son üç güne girdik."

VERGİ DAİRELERİ GECE 00.00'A KADAR AÇIK

"Vatandaşlarımız vergi borçlarını vergi dairelerinden ödeme yapabilirler. Çekle ödeyebilirler. Ödemelerini banka şubelerinden, internet yoluyla, banka- kredi kartıyla da ödeme yapabilirler. Vergi dairelerimiz haftasonu çalıştı. Haftasonu boyunca da vergi dairelerinde çalışanlara da teşekkür ediyorum. arkadaşlarımız gayret içinde ödeme taleplerini karşıladılar. Bugün vergi daireleri normal mesai saatlerinde açık. Salı ve Çarşamba günleri de vergi daireleri gece 00.00'a kadar açık olacak. Kamu banka şubeleri de akşam 21:00'a kadar açık olacak. Dilerim ki özel bankalarımız da mesai saatlerinden sonra açık olsun."

ÖNCEKİ HABERLER
Elazığ iftar vakti İmsakiye sahur saatleri
Babalar Günü için süper fırsatlar!
İftara dakikalar kala mahalleli panikle sokağa döküldü
Bingöl iftar vakti İmsakiye sahur saatleri
Davada günün olayı! Mehmet Partigöç'ün avukatı kayıp
Ağrı iftar vakti İmsakiye sahur saatleri
Son depremler Manisa ve Muğla'da oldu şiddeti kaç?
Bakanlıktan flaş açıklama 1098 kişi gözaltına alındı
Ramazanın ilk haftası hava durumu nasıl olacak Meteoroloji açıkladı
Mersin iftar vakti İmsakiye sahur saatleri
Yorumlar 2 yorum