HABER /  MEDYA

Yeni Akit yazarı yazdı FETÖ'yü de bitiremeyiz

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, hakkında FETÖ davası açılan Emin Çölaşan ile Necati Doğru'yu eleştirdi. Karahasanoğlu, "PKK’yı 40 yıl bitiremedik, bu kafa ile FETÖ’yü de bitiremeyiz" diye yazdı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma sonucunda, Sözcü gazetesinin 3 yöneticisi ile yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru hakkında "FETÖ'ye üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

ÇÖLAŞAN'IN FETÖ'YÜ SAVUNDUĞU YAZIYI HATIRLATTI
Herkesin konuştuğu iddianame Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu'nun da gündemindeydi. Bu iki ismin FETÖ'cü olmadığını söyleyenlere, köşe yazısında tepki gösteren yazar, "Eli kalem tutan herkes, itiraz ediyor: “Emin Çölaşan FETÖ’cü olamaz.” O zaman cevap verseniz ya: “Şimdi cemaati savunma zamanı yazısını kim yazdı? Hangi gerekçe ile yazdı?” Kafayı kaldıran herkes, yüksek sesle bağırıyor: “Necati Doğru, FETÖ’cü olamaz.” Öyle ise onun adına buyrun savunma yapın: “Naylon darbe yazısı, niçin yazıldı?” ifadelerine yer verdi.

FETÖ'YÜ DE BİTİREMEYİZ
"Emin Çölaşan’ın yazdığı suç değil ise.. DAEŞ’e hak vermek de suç değildir.." diyen Karahasanoğlu, yazısını şu sözlerle tamamlıyor:

"(...)Hatta baro başkanları, “PKK’nın bazı eylemleri terör niteliğinde olsa bile PKK silahlı siyasal bir harekettir” diyerek katilleri legalleştirmeye, savunmaya kalkıştı.. Bunun içindir ki.. PKK gibi kanlı bir terör örgütünü, 40 yıldır bitiremedik.. Aynısını.. Emin Çölaşan’lar.. Necati Doğru’lar.. Sözcü’ler.. FETÖ için yapmak istiyorlar..
“Şunu şunu yaparlar ama.. Terör örgütü değildir” diyerek, aynen PKK’ya yapılan desteğin benzerini veriyorlar.  Bunların terör örgütüne verdikleri destek kafasıyla gidersek, PKK’yı 40 yılda bitiremediğimiz gibi, FETÖ’yü de bitiremeyiz."

ÖNCEKİ HABERLER
'Ayı' ve oğulları kıskıvrak yakalandı!
Sevcan Orhan evlilikleri ilk eşi kim Hasan Şaş ile nişanlı mı?
FETÖ'yü silah gibi kullanan haysiyet cellatları!
Sevcan Orhan aslen nereli yaşı kaç eski eşi Ümit Yılmaz kimdir?
3600 ek gösterde müjde geldi 100 gün içinde yapılacak
ALO 182'yi aramak ücretli mi dakikası kaç para?
Yorumlar 17 yorum