BIST 11.139
DOLAR 33,10
EURO 36,07
ALTIN 2.578,64
HABER /  GÜNCEL

Yalçın Topçu: Ankara'yı devre dışı bırakmak istiyorlar

Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, derneğin şair Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nu anma töreninde yaptığı konuşmada, "Emperyalist güçler, bizim medeniyet coğrafyamızda belirlemek istedikleri yeni emperyalist haritaları için tek engel olarak gördükleri Ankara’yı şimdi de dolarları ile devre dışı bırakmayı deniyorlar" dedi.

Abone ol

Yerli Düşünce Derneği, "Zaferler Ayı Ağustos" adıyla gerçekleştirilen programda merhum şair Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nu vefat yıldönümü dolayısıyla andı.

Dernek genel merkezinde gerçekleştirilen programa Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, dernek yönetim kurulu üyeleri, Ankara Üniversitesi Öğrenci Konseyi ve misafirler katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve okunan duaların ardından Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Türk milletinin geçmişten bugüne Ağustos ayında kazandığı zaferleri ve merhum destan şairi Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nu andı.

"Gençosmanoğlu gibi değerlerimizi tekrar tekrar okumayı, anlamayı, anlatmayı, destanlar yazılan günlerin ruhunda, tek millet şuurunda, dünya durdukça var olmayı Rabbimizden niyaz ediyoruz" diyen Topçu, şöyle devam etti:
"Ağustos ayında kazanılan zaferlerimizin içinde iki zafer vardır ki; hem Türk tarihinde, hem de dünya tarihinde önemli yer tutarlar."

"Tek engel Ankara"
Topçu, şöyle devam etti:

"Malazgirt, Çanakkale, Sakarya, Dumlupınar’da yedi düvele karşı destanlar yazmış ecdadın torunları olan bizler,15 Temmuzda da, bu yedi düvelin maşalarına karşı milletçe yazdığımız destanı, bugün yine bunların terör örgütlerine ve dolarlarına karşı yazıyoruz. Kırk yıla yakın, bizi bize öldürten emperyalist güçler, bizim medeniyet coğrafyamızda belirlemek istedikleri yeni emperyalist haritaları için tek engel olarak gördükleri Ankara’yı şimdi de dolarları ile devre dışı bırakmayı deniyorlar. Bunu başaramayacaklar, bizi yine yenemeyecekler, bunları dolarları birlikte bir kere daha kazdıkları kuyulara gömeceğiz.

"Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz"
Anadolu’yu bize yurt yapan Sultan Alparslan’la birlikte Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman askerlerimizi, zaferlerimizin destan şairi Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nu, bu toprakları kanları ile sulayıp bizim için vatan yapan şehitlerimizi, şükranla ve rahmetle anıyor, gazilerimize de sağlık ve esenlik diliyoruz.
Bununla birlikte, yarın idrak edeceğimiz Kurban bayramını kutluyor, milletimizin ve ümmetin birliğine, dirliğine ve dirilişine vesile olmasını Cenab-ı Hakktan niyaz ediyoruz."