BIST 1.983
DOLAR 13,52
EURO 15,09
ALTIN 777,58
HABER /  GÜNCEL

Ve Federasyon kararını açıkladı

Futbol Federasyon'u Fenerbahçe'nin küme düşme talebini görüşmek için olağanüstü toplandı..

Abone ol

Futbol Federasyonu, Fenerbahçe yetkililerinin kendilerine çekilme yönünde yazılı değil sözlü başvuruda bulunduklarını açıkladı.

Sarı lacivertli takım 2011-2012 sezonunda süper ligde oynayacak. TFF küme düşürme maddesini gündeminden çıkarmış oldu.

Fikstür iki gün önce çekilmişti
Fenerbahçe'nin temsilci göndermediği fikstür çekimiyle oluşan maç haftalarını görmek için tıklayın

YAZILI BAŞVURU YAPILMADI

Futbol Federasyonu Fenerbahçe'nin küme düşme talebini görüşmek için olağanüstü toplandı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılımı men edildikten sonra yeni sezonda Bank Asya 1. Lig'de oynama talebinde bulunan Fenerbahçe Kulübüne olumsuz yanıt verdi.

Açıklamanın tam metni şöyle:

"Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Ali Koç'un 25 ve 26 Ağustos tarihlerinde basına yapmış olduğu açıklamalarda, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün resmi internet sitesinde, Ali Koç ve Aleaddin Yıldırım ile TFF Başkan Vekilleri Göksel Gümüşdağ ve Lutfi Arıboğan arasında 26 Ağustos'ta yapılan toplantıda, aynı gün Ali Koç ve kulüp avukatları ile Türkiye Futbol Federasyonu'nda yapılan toplantıda, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 2011-2012 sezonunda Bank Asya 1. Lig'de oynatılması talebi dile getirilmiştir.

"KARARDAN AYRILMAYI GEREKTİRECEK DURUM BULUNMAMIŞTIR"

Fenerbahçe'den TFF ve UEFA'ya tepki
Fenerbahçe yönetimi TFF ve UEFA'ya sert eleştiriler yöneltti. TIKLAYIN

Ancak bugüne kadar, Türkiye Futbol Federasyonu'na bu konuda kulüp yetkililerince yazılı olarak herhangi bir resmi başvuruda bulunulmamıştır. Ayrıca gerek kulüp yetkilileri gerekse kulüp avukatları, bu konuda herhangi bir yazılı başvurularının söz konusu olamayacağını da belirtmişlerdir.

Bu durum karşısında; TFF Yönetim Kurulu, 15 Ağustos tarihinde aldığı karardan ayrılmasını gerektirecek bir durum bulunmadığı sonucuna varmıştır.

Dolayısıyla 25 Ağustos'ta fikstür çekimi yapılan Spor Toto Süper Lig ile 24 Ağustos'ta fikstürü belirlenen Bank Asya 1. Lig, ilan edildiği tarih olan 10 Eylül'de başlayacak ve müsabakalar çekilen fikstürler çerçevesinde oynanacaktır."

FENERBAHÇE'YE CEVAP

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturma kapsamında UEFA ile yapılan yazışmalarda, 3 Temmuz tarihinden bugüne kadar yaşanan olayların tamamen tarafsız bir şekilde UEFA ve FIFA yetkilileriyle paylaşıldığını açıkladı.

UEFA'YA DİĞER TAKIMLAR HAKKINDA BİLGİ İLETİLDİ

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Fenerbahçe Spor Kulübünün resmi internet sitesinde 26 Ağustos tarihinde yapılan açıklamada, şike soruşturması çerçevesinde TFF ile UEFA arasında yapılan yazışmalarda sadece Fenerbahçe Spor Kulübü hakkındaki bilgilerin iletildiği, diğer kulüp ve kişilerle özellikle de Trabzonspor Kulübü ile ilgili bilgilerin UEFA'ya iletilmediği iddia edilmiştir.

Bu iddia tamamen gerçek dışıdır. Türkiye Futbol Federasyonu, kamuoyunda şike soruşturması olarak bilinen soruşturma kapsamında UEFA ile yapılan yazışmalarda, 3 Temmuz tarihinden bugüne kadar yaşanan olayları tüm berraklığı ve çıplaklığı ile tamamen tarafsız bir şekilde UEFA ve FIFA yetkilileriyle paylaşmıştır.''

Her iki kurum ile yapılan yazışmaları da yayınlayan TFF'den yapılan açıklamada, her zamanki şeffaf ve adil tutumun kamuoyuna gösterildiği vurgulandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Türkiye'nin gündemi bir tık ötenizde
Türkiye'nin gündemi bir tık ötenizde
Yeni Honda City, Ne İstediğini Bilenlere
Yeni Honda City, Ne İstediğini Bilenlere
Mehmet Ali Aydınlar'a sözlü saldırı
Mehmet Ali Aydınlar'a sözlü saldırı
Deniz Feneri'nde savcılar neden değişti?
Deniz Feneri'nde savcılar neden değişti?
Kapı sesi kardeş katili yaptı
Kapı sesi kardeş katili yaptı
Aczimendi lideri yeniden ortaya çıktı
Aczimendi lideri yeniden ortaya çıktı
Sayısal Loto'da kazanan numaralar
Sayısal Loto'da kazanan numaralar
ABD'den El Kaide'ye bir darbe daha!
ABD'den El Kaide'ye bir darbe daha!
Fener'den taraftara sağduyu çağrısı
Fener'den taraftara sağduyu çağrısı
Somali için şarkı sipariş etti
Somali için şarkı sipariş etti