HABER /  KÜLTÜR VE SANAT

Usta oyunu Tunceli’de yoğun ilgi gördü!

Sinema ve Tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez’in yazıp yönettiği 2. Abdülhamid Han’ın hayatının anlatıldığı Usta adlı tiyatro oyunu Tunceli'de yoğun ilgisi gördü.

Sinema ve Tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez’in yazıp yönettiği 2. Abdülhamid Han’ın hayatının anlatıldığı "Usta" oyunu Ziraat Bankası’nın sponsorluğunda Tunceli'de sahnelendi. Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, 4. Komanda Tugay Komutanı Albay Feridun Bircan, Vali Yardımcısı Akın Zor ve diğer protokolünün de izlediği “Usta” oyununa Tunceli halkı yoğun ilgi gösterdi.

Abdülhamid Han’ın şehzadelik döneminden başlayıp son zamanlarına kadar olan süreyi anlatan oyunda kızı Ulviye'nin bir kaza sonrası yanmasının ardından 'ben böyle çaresiz iken halkım ne yapar bu durumda' diyerek faaliyete geçen Şişli Etfal hastanesinin açılışı anlatıldı.


Oyun sonunda Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Ahmet Yenilmez ve sahnelen oyuna gösterilen ilgiden dolayı seyircilere teşekkür etti.Çekilen hatıra fotoğrafı sonrası program sona erdi.

ÖNCEKİ HABERLER
24 Nisan tatil mi liselere ortaokullara 24 Nisan tatil açıklaması-MEB
İstanbul'da fabrikada korkutan yangın!
Şeker fabrikası ihalesinde flaş gelişme! Masadan kalktılar
Anneler Günü resimli mesajları duygusal kısa sözler-2018
Derik Kaymakamı şehit edilmişti! İfade verirken kendini yakmaya çalıştı
2020 memur harcırah ücreti kaç para oldu?
Yorumlar