BIST 7.855
DOLAR 28,91
EURO 31,18
ALTIN 1.884,17
HABER /  EKONOMİ

Üç dev GSM şirketi hakkında soruşturma

Rekabet Kurumu, Türkcell, Vodafon ve Avea hakkında kısa mesaj ihalelerinde rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdıkları gerekçesiyle soruşturma açılmasına karar verdi.

Abone ol

Rekabet Kurumu, üç GSM operatörü hakkında soruşturma başlattı. Konu ile ilgili Kurum'dan yapılan açıklamada şöyle denildi:"Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ve Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin toplu kısa mesaj ihalelerinde kısa mesaj sonlandırma ücretlerinin altında teklifler vererek rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurumunca karar bağlandı."

Kurum açıklamasının devamında ise "Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 03.07.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak;

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 17-20/313-M sayı ile karar verdi" denildi.