BIST 1.111
DOLAR 8,32
EURO 9,72
ALTIN 503,54
HABER /  GÜNCEL

UBER önlemlerinde geri adım atıldı!

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü, geçen hafta UBER’e karşı aldığı önlemler arasında yer alan, Turizm Taşıma Yetki Belgesi ile çalışan araçlarla ilgili 'en az 7 yolcu' ve '12 saatten önce yolcuların listesinin Toplu Ulaşım Hizmetlerine bildirilmesi' zorunluluğunu kaldırdı.

Abone ol

Konu, İBB Meclisi toplantısında gündem dışı bir konuşma yapan CHP’li Turizm Komisyonu üyesi Erdal Tüfekçi’nin turizm belgesiyle yolcu taşıyanlar için getirilen sınırlamaların turizmcileri olumsuz etkilediğini anlatmasıyla gündeme geldi.

Tüfekçi’nin eleştirileri üzerine söz alan Ak Partili Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı Mahmut Yeter, UKOME’nin aldığı yeni kararı açıkladı.

Turizimcileri rahatlatacak kararlar alındığını belirten Yeter, “Turizmcilerin iki kaygısı vardı. Birincisi araçlardan 7 kişiden aşağı yolcu taşıma kıstas idi. İkincisi ise 12 saatten önce yolcuların listesinin Toplu Ulaşım Hizmetlerine bildirilmesiydi. Geçen gün yaptığımız gözden geçirme toplantısında, turizm acentelerini rahatlatacak iki tana kıstası iptal ettik. Dolayısıyla araçlardaki yolcu sayısı 7 kişiden az olsa da bir problem değil. Toplu Ulaşım Hizmetlerine de herhangi bir bildirimde bulunarak rezervasyon yapmalarına gerek kalmadı” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
İran'dan Trump-Kim zirvesine tepki!
Yunanistan'dan Erdoğan'a övgü, muhalefete eleştiri!
İşte tarihi proje TANAP! Enerjinin İpek Yolu hangi illerden geçiyor?
Logitech mekanik oyuncu klavyesi G512'yi tanıttı
'Kazan' çetesine şok operasyon! Fenerbahçe tribün lideri gözaltında
Dilay Kemer öldü mü hastalığı neydi? Dilay Kemer ne kanseri
Yorumlar 1 yorum